Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köse: Kaybetme korkusu sardı

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Konyaaltı sahili için CHP'li belediyelerce düzenlenen eylemin çok manidar olduğunu belirten Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, CHP'li belediyelerin seçim yaklaştıkça kaybetme korkusu ile sağa sola saldırmaya başladıklarını belirterek, "10 senedir Konyaaltı sahilinde çok sayıda imarsız ve kaçak gazinolara göz yuman belediyeler kampanyada neyi anlatacak merak ediyoruz. Göz yumdukları gazinolardan nasıl nemalandıklarını mı anlatacaklar? Hükümetimizin 30 Mart'tan sonra halkıyla el ele vererek kıyılarımızda temiz plaj işletmeciliğini başlatacağını duyururuz" dedi.

İKİ BELEDİYE YÜZÜNDEN
Sahilin 1999 yılında Defterdarlık tarafından Konyaaltı Belediyesi'ne kiralandığını hatırlatan Köse, belediyenin de sahilleri Baki Grup'a kiraladığını, 29 Eylül 2012'de Defterdarlık ile belediye arasındaki sözleşmenin sona erdiğinin altını çizdi. Altı metrekare olması gereken büfelerin neredey- se 100 metreye çıktığını ve büfe olarak değil adete gazino gibi çalışmaya başladığını söyleyen Köse, Konyaaltı sahilinin birbiri ile kavga eden CHP'li iki belediye nedeniyle bugünkü durumda olduğunu ifade etti.

ARALARINDA KAVGA VAR

Köse, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın kendi partisinden olan Konyaaltı Belediyesi'nin elinden Konyaaltını sahilini almak istemesinin altındaki nedeni bildiklerini belirtki. CHP'li Büyükşehir ve Konyaaltı belediyelerinin işi çıkmaza soktuğunu kimsenin unutmaması gerektiğini belirten Köse, "Aranızda anlaşın biz de hükümet olarak tahsisi yapalım dedik. Onlar kavga ettikçe sahil sahipsiz kalıyor" ifadelerini kullandı.

GÖREVİNİ YAPMIYOR

Konyaaltı sahili ile ilgili bakım, onarım ve temizlik görevinin halen Konyaaltı Belediyesi'nde olduğuna dikkat çeken Köse, "Konyaaltı Belediyesi kendi görevini dahi yapmamakta. Halkımızın kullanabilmesi için Antalya Valiliğimiz belediyenin yapmadığını yaparak sahili temizlemektedir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köse: Kaybetme korkusu sardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN