Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'deki ihraçlıklar 'istifa kararı' aldı

Giriş Tarihi: 4.3.2014
CHP İl Başkanlığı tarafından tedbirli ihraç istemiyle Merkez Yürütme Kurulu'na sevk edilen İl Başkan Yardımcısı Mustafa Çetin, Muratpaşa'dan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Atmaca ve demokratik kitle örgütlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hülya Ece, partilerinden istifa edeceklerini açıkladı. Perşembe günü yapacakları ortak basın toplantısı ile istifalarını duyuracaklarını belirten Çetin, "Kimsenin ağzının suyu akmasın. Birilerinin bizi ihraç etme zevkini yaşamasını istemiyoruz. Onlara bu zevki yaşatmayacağız" dedi. Antalya CHP'nin yerel seçimlerden başarısızlıkla çıkacağını belirten Çetin, "Seçimden sonra çıkacak tablonun bütün yükümlülüğü birilerinin omuzlarında şu anda. Biz bu tablonun sorumluluğunu almadık. Bunu almamız için bizim parti içerisindeki söylemlerimizin hayata geçmesi gerekiyordu. Maalesef bir takım insanların söylemleri hayata geçti. Bundan dolayı da biz bu sürecin hiçbir şekilde sorumlusu değiliz." dedi.

OY KULLANMAYACAK

Kendilerini ihraç etmek isteyen isimlerin 10 yıldır partiye uğramadığını ifade eden Çetin, sonradan olma CHP'lilerin 'Önemli olan kişiler değil, partinin kimliği' diyerek CHP'lileri oynadıkları tezgahın arkasına almak istediklerini söyledi. Partisinin Muratpaşa Belediye Başkan adayını belirlerken çok büyük hatalar yaptığını vurgulayan Çetin, Başkan Adayı Ümit Uysal'la ilgili çok önemli bir iddiayı dile getirdi. Ümit Uysal'ın Muratpaşa'da oy kullanamayacağını söyleyen Çetin, "İkametgahı Konyaaltı'da olan birisi Muratpaşa'ya aday yapıldı. Ümit Uysal Muratpaşa'da oy kullanamayacak, kendisine oy veremeyecek. Bu arkadaşımız olayın içerisine sürüldü. Bu tezgah direkt olarak Süleyman Evcilmen'in üzerine oynandı. Bir kişi devreye sokulacaktı. Birçok isim denendi, ihale Ümit Uysal'ın üzerinde kaldı. Ama Sayın Uysal Konyaaltı'nda oturuyor. Muratpaşa'nın mahallesini, sokağını dahi bilmez. İkametgahını dahi aldırmamış, çünkü adaylık gibi bir beklentisi yok, haberi yok. Bunlar acı gerçekler. Bu acı tablonun mimarı biz değiliz" şeklinde konuştu.

ÇETİN: BU ZEVKİ YAŞATMAYACAĞIZ

15 yıl emek verdikleri partilerinden ayrılmak zorunda kaldıkları için üzgün olduklarını aktaran Çetin, içlerindeki parti aşkını kimsenin alamayacağını belirtip, şunları söyledi: "Bürokrasiyle, kırtasiye ile yapılan bir takım tavsiyeler önemli değildir. CHP'nin bayrağını göklere çeken güç biziz. Ama ben ve arkadaşlarımı bu duruma koyan insanlar, hiçbir emeği olmayan insanlar. Son 15 yıllık CHP tarihinde yok bu arkadaşlar. Partiye bir kez uğramadılar. Bu insanlar tarafından ihraç edilmek elbette ki bizlere dokundu. Bizler bunun üzüntüsünü yaşıyoruz kendi içimizde. Fakat zaman her şeyin ilacı. İnanıyorum ki halkımız bu isimleri affetmeyecek. Birilerinin bizi ihraç etme zevkini yaşamasını istemiyoruz. Onlara bu zevki yaşatmayacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'deki ihraçlıklar 'istifa kararı' aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN