Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nihayet onaylandı

Antalyaspor'un uzun yıllardır hayallerini kurduğu altyapı tesislerinin kurulacağı Döşemealtı'ndaki arsa için, belediye meclisinden onay çıktı

Giriş Tarihi: 4.3.2014
Antalyaspor'un Türkiye'nin en iyi alt yapı tesisini kurma hayali gerçek oluyor. Döşemealtı'nda Antalyaspor'un tesis yapması için belirlenen arazinin, Döşemealtı Belediyesi'ni ait 15 bin metrekarelik bölümünün 8 bin 500 metrekarelik kısmı meclis kararıyla Antalyaspor'a tahsis edildi. Yaklaşık 2 yıldır Antalyaspor'un gündeminde yer alan, 2B sorunu ve Döşemealtı Belediyesi'ne ait alanın devrinin yapılamıyordu. Tahsisi bir türlü gerçekleştirilemeyen arazinin Antalyaspor'a devri için dün dev bir adım atıldı.

TURSUN DUYURDU

Döşemealtı Belediyesi, kendisine ait 15 bin metrekarelik alanın 8 bin 500 metrekarelik bölümünü meclis kararıyla Antalyaspor'a tahsis etti. Meclis kararı, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun'un resmi twitter hesabından, "Yeşilbayır Mahallesi'ndeki 1593 ada 2 parseldeki yaklaşık 8 bin 500 metrekarelik belediye hissesini Meclis kararıyla Antalyaspor'a tahsis ettik" ifadeleriyle duyuruldu.

HEDEF 2 TEMMUZ

Yeşilbayır Mahallesi'nde tesis yapılması için tahsis edilmesi düşünülen 256 dönümlük arazinin 125 dönümlük kısmı, Antalyaspor'un kullanabilmesi imkanı şimdiden kazandırıldı. Kalan 131 dönüm için ise 2B ile ilgili sorunun çözülmesi ve yeni bir meclis kararı ile Antalyaspor'a tahsisi gerekiyor. 2B sorunu çözülüp meclis kararı alındığında, 256 dönümün tamamı Antalyaspor'un olacak. Üst kullanım hakkının da kulübe verilmesinin önemine değinen Antalyaspor yönetiminin, 2 Temmuz'da temel atılması için çaba göstereceği öğrenildi.

MODERN TESİS OLACAK

Buraya profesyonel takım ve alt yapılarının yararlanacağı sahaların, tesislerin olduğu spor kompleksi yapılacak. Yapım maliyetiyle ilgili de şimdiden çalışılıyor. Türkiye'nin futbol fabrikatörünü İlhan Cavcav'ın başkanı olduğu Gençlerbirliği'nin alt yapı tesislerinden çok daha modern ve komplike bir tesis yapılacak. Tesiste fraklı sportif faaliyetler de yapılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihayet onaylandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN