Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köse: Akaydın hayal tüccarı

Yeni dönem için projelerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Akaydın'a ilk tepki Ak Parti Antalya İl Başkanı Köse'den geldi. Köse, Akaydın'ın hayal tüccarı olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 5.3.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Mustafa Akaydın, yeni döneme ait projelerini kendi adını taşıyan internet sitesinde açıkladı. Antalya için 56, ilçeler için 97 farklı proje açıklayan Akaydın'a ilk tepki Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse'den geldi. Köse, Akaydın'ın geçen seçim döneminde vaatlerde bulunduğunu fakat hiçbir sözünü yerine getirmediğini belirterek, "Akaydın'ın yeni dönem için proje açıklaması ancak hayal tüccarlığı olur" dedi.

VATANDAŞ GÜVENMİYOR

Başkan Akaydın'ın geçen seçim döneminde de bir takım projeler açıkladığını fakat bu projelerden bir tanesini bile gerçekleştirmediğini ifade eden Köse, "Bu projeleri gerçekleştirmediği gibi seçimden sonra bunların hepisini yalanladı ve projelerin gerçek olmadığını ifade etti. Şimdi de aynı şeyi yapacaktır. Akaydın'ın toplum nezdinde güvenirliği kalmamıştır. Mustafa Akaydın'ın itimat edilecek bir tarafı yoktur çünkü geçmişte yapmış olduğu şeyler bunun referansıdır. Verdiği sözleri tutmayan bir belediye başkanının yeni dönem için verdiği vaatleri hiç kimse dikkate almayacaktır. Maalesef Mustafa Akaydın 5 yıllık görev dönemi boyunca ortaya bir vizyon koyamamıştır. Onun söylediklerinin hiç biri itibar edilecek hususlar olamaz" dedi.

İNSANLARI KANDIRIYOR
Başkan seçildikten sonra seçim döneminde verdiği sözlerin yine kendisi tarafından yalanlandığını söyleyen Köse, Akaydın'ın başkanlık dönemi boyunca Antalya'ya hiçbir eser kazandırmadığını vurguladı. Vatandaşların Akaydın'a inanması için her hangi bir referansının bulunmadığını dile getiren Köse, "Beş yıl boyunca Antalya'nın marka değerini yükselten bir proje ortaya koyamayan, bir icraatı olmayan bir belediye başkanının bugün söylediklerine itibar edilecek bir durum yok. Çünkü ortada bir referans yok. İcra makamında olmasaydınız belki sözleriniz dinlenebilirdi. Ama elinizde her türlü yetki, imkan ve para varken hiçbir şekilde eseri olmayan bir belediye başkanının önümüzdeki dönem için yapacağı vaatler olsa olsa insanları kandırmaya yönelik bir takım sözlerden ibaret kalır" şeklinde konuştu.

RUTİN HİZMETLER

Akaydın'ın hayal sattığını belirten Köse, sözlerine şu şekilde devam etti: "Mustafa Akaydın'ın hazırlattığı kitapçığa bakarsanız çok basit, rütin belediyecilik hizmetlerini bile proje olarak açıklamış. Rakamlarla insanları kandırmanın mantığı yok. Keşke Mustafa Akaydın bu kadar çok sayıda proje açıklayacağına geçmişte 3-4 proje açıklayıp, bunları yerine getirseydi. O kadar çok vaatte bulunan ve bunları yerine getirmeyen, bırakın yerine getirmeyi 'Ben bunları demiştim' demeyi bile kabul etmeyen bir belediye başkanının yeni dönem için proje açıklaması ancak hayal tüccarlığı olur. Antalyalılar bunu yemez.

AKAYDIN'IN PROJELERİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın, kendi adını taşıyan mutlusehir.mustafaakaydin. com.tr adlı internet sitesi üzerinden duyurusunu yaptığı projeleri iki bölümden oluşuyor. Başkanlık döneminde hayata geçirdiği projeleri ile 2014-2019 dönemi için vaat ettiği projelerini tek tek listeleyen Akaydın, 'Hoca'nın bir bildiği var' sloganı ile hareket ediyor. Antalya kent merkezi için 56, ilçeler için ise 97 proje açıklayan Akaydın'ın en dikkat çekici vaatleri arasında çiftçilere sağlayacağı destek hizmetleri, üretim tesisleri, ikinci şehirlerarası otobüs terminali, Cumhuriyet Meydanı, Doğu Garajı ve cadde düzenlemeleri, Kırcami bölgesine yapılacak kongre merkezi ve yeni festivaller yer alıyor.

KIRSALDA TEPKİ VAR
Akaydın'ın güven kaybına uğradığına söyleyen Köse, kırsaldaki vatandaşların Akaydın'dan dert yandığını söyledi. Vatandaşın Akaydın'a güvenmediğini anlatan Köse, "Günlerdir vatandaşların arasındayım. Özellikle ilçelerde, Mustafa Akaydın'ın oralara hizmet götüremeyeceği düşünülüyor. Kırsaldaki vatandaşlar artık hizmet istiyor. Ak Partili belediyelerin olmadığı ilçelerde çok ciddi bir anlamda hizmet eksikliği var. Vatandaş hizmet ile buluşmak istiyor. Bu hizmeti de Sayın Akaydın'ın getiremeyeceğini biliyorlar. O yüzden şu andan itibaren ne söylese boş. Çünkü arkasında bir referans yok. Vaat ettiği projeleri yapmayacağı için bunların içerisinde boğulmaya hiç gerek yok" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köse: Akaydın hayal tüccarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN