Muratpaşa'da sendikalı taşeron dönemi başlıyor

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Muratpaşa Belediye Başkanı ve DSP'nin Başkan Adayı Süleyman Evcilmen, taşeron işçilerin kadrolu işçiler ile aynı konuma sahip olacaklarını müjdeledi

Muratpaşa Belediye Başkanı ve DSP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Süleyman Evcilmen, taşeron işçilere sendika müjdesi verdi. Fen İşleri Müdürlüğü'nde, Belediye- İş Sendikası Şube Başkanı Murat Barış ve taşeron işçilerle bir araya gelen Evcilmen, belediye bünyesinde kurulacak bir şirket aracılığıyla taşeron çilesine son vereceğini açıkladı. Başkan Evcilmen, "Tüm taşeron işçilerimizin sendikal haklarıyla beraber sürekli işçilerimiz gibi her türlü hakka sahip olmaları için startımızı veriyoruz" dedi.

ATMAK MARİFET DEĞİL
Muratpaşa Belediyesi'nin çalışanına tek kuruş borcu olmadığını kaydeden Başkan Evcilmen, "Emeğin karşılığını bilen, emeği hak olarak kabul eden bir belediye başkanıyla 15 yıldır çalışmaktasınız. Gününde maaşlarınızı ödüyoruz. Bu anlamda Türkiye'de örnek belediyeyiz. Bakıldığında işçisine 10 yıl borçlu olan belediyeler var. Bazıları yüksekten atmayı marifet sayıyorlar ama konu işçiye geldiği zaman sırtlarını dönüp gidiyorlar" diye konuştu.

SÖZLERİMİ TUTTUM

30 Mart günü emekçilerle birlikte seçim ipini göğüsleyeceğini kaydeden Başkan Evcilmen, "Yaptığımız görüşmeler son aşamaya geldi. Seçimden sonra bir şirket bünyesi altında tüm taşeron işçilerimizin sendikal haklarıyla beraber daim işçilerimiz gibi her türlü hakka sahip olmaları için startımızı veriyoruz. Bu bir taahhüttür. Evine ekmeğini zorluklarla götüren işçi arkadaşlarım için Türkiye'ye örnek olsun diye bu kararı verdim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'da sendikalı taşeron dönemi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN