Uygulamalı tarla okulları açılıyor

Giriş Tarihi: 5.3.2014
Antalya'nın Alanya ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Entegre Kontrollü Ürün Yönetimi Projesi kapsamında çiftçiye seralarda ve tarlalarda uygulamalı eğitimin verileceği 6 okul açacak. Tarla okulları, Konaklı Merkez, Konaklı Kale Mahallesi, Toslak Köyü, Türkler Beldesi ve Yeşilöz Köyünde örtü altı yetiştiriciliği konularında, Kestel ve Oba beldelerinde de narenciye yetiştiriciliği hakkında tarla okulları açılacak.

HER ÇİFTÇİYE AÇIK

Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, tarla okullarının 2014 yılı programının ilk eğitiminin Perşembe günü saat 11.00'de Oba beldesinde yapılacağını belirtti.

HAFTADA BİR GÜN DERS
İlçe Müdürü Rüzgar, "Proje kapsamında örtü altı ve narenciye üretimi yapılan 6 beldemizde tarla okulları çalışmaları başladı. Tarla okullarında arazide uygulamalı olarak yıl boyunca eğitim verilecek. Dersler haftada birer gün olarak ve tüm üretim sezonunu kapsayacak şekilde planlandı. Tarla okullarımız 20'şer kişilik gruplar halinde olacak. İsteyen çiftçilerimiz kayıt yaptırabilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uygulamalı tarla okulları açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN