Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya Kültür Evi açıldı

Giriş Tarihi: 6.3.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Kaleiçi'nde yapımı tamamlanan, kent kültürü ve kardeş kentler kültürünün bir arada yaşatılacağı Kültür Evi'nin açılışı gerçekleştirildi.

19 KARDEŞ KENT ODASI

19 Kardeş Kent'e ait odaların yer aldığı Kültür Evi'nin açılışını, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Muratpaşa Belediye Başkan adayı Ümit Uysal, İngiltere Antalya Konsolosu Jane Baz, Ukrayna Aileleri Dernek Başkanı Viktorya Mihalova, Antalya Rus Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina, Almanya Nurnberg Belediyesi Antalya Temsilcisi Daniel Nevaril katıldı.

SEVGİ BARIŞ VE KARDEŞLİK

Kültür Evi'ni Antalya'ya kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Akaydın, "Kültür Evi, Antalya'nın tarihine olan bir katkımız. Aynı zamanda sevgi, barış, kardeşlik duyurumuz. Çünkü kardeş kentlerimiz var. Burada amacımız hem Kaleiçi'nin kültürünü herkese yansıtmak, hem de kardeş şehirlerin kültürlerini burada yansıtmak" diye konuştu.

DOSTLUK ŞEHRİ
Ukrayna Aileleri Başkanı Viktorya Mihalova, "Kültürümüzü burada sergileyeceğiz. Kültür Evi'nin tüm dünya kültürlerinin sergilendiği bir ev olduğunu söylemek istiyorum" dedi. Antalya'nın sıradan bir şehir olmadığını vurgulayan Antalya Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina ise, "Antalya dostluğun ve sevginin şehridir. Antalya'da yaşayan yabancılar burada kendilerini yabancı hissetmiyorlar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya Kültür Evi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN