Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de istifa tufanı

CHP Antalya İl Örgütü'nde istifa furyası çığ gibi büyüyor. Son olarak ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen İl Başkan Yardımcıları Atmaca ve Çetin'in ile 500 kişi daha istifa etti

Giriş Tarihi: 7.3.2014
CHP Antalya İl Başkan Yardımcıları Mustafa Çetin ve Mehmet Atmaca'nın yanı sıra 500 kişi ortak bir basın açıklaması yaparak CHP'den istifa etti. 500 kişilik grup adına basın açıklaması metnini okuyan Mustafa Çetin; yaşanan süreçten CHP İstanbul Büyükşehir Adayı Mustafa Sarıgül, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Mustafa Akaydın ve CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök'ü yaşanan süreçten sorumlu tuttu. Çetin, "CHP'yi ele geçirme süreci başlamıştır" dedi. CHP'ye Amerikan gömleği giydirmeye çalışan şer odakları olduğunu iddia eden Çetin ve Atmaca, "Ecevit hükümetini düşüren, AKP'nin kuruluşuna damga vuran, AKP'den menfaat paylaşımı konusunda birbirine düşerek ayrılan, 'Turuncugül' lakaplı kişi CHP'ye tekrar dönmüştür. Böylelikle Türkiye'nin baş belası örgüt maalesef CHP'yi ele geçirme sürecini başlatmışt��r" diye konuştu.

ELE GEÇİREMEYECEKSİNİZ

Yerel seçimler öncesinde bir tasfiye süreci yaşandığını kaydeden Çetin ve Atmaca, "Başarılı Atatürkçü belediye başkanlarını tasfiye eden bu odaklar Türkiye'nin en başarılı belediye başkanı Süleyman Evcilmen'i de çeşitli tezgahlarla CHP'nin dışına itmiştir" dedi.

SORUMLUSU AKAYDIN VE KÖK

Bu sürecin Antalya'daki baş aktörünün Mustafa Akaydın ve Devrim Kök olduğunu belirten Çetin, "Bizleri ihraç edemeyecek, Atatürk'ün partisini ele geçiremeyeceksiniz. 30 Mart akşamı Kuvay-i Milliye ruhu size gereken dersi verecektir" diye konuştu. Yaşanan sürece karşı duran kişilerin de bu tasfiye sürecinden nasibini aldığını dile getiren Çetin ve Atmaca, "Antalya'da seçimi tehlikeye sokarsınız, sakın bunu aklınızdan geçirmeyin diye mücadele eden bizlere 'Muratpaşa CHP'nin kalesi, odunu bile koysak kazanırız' şeklinde söylemlerle karşı duruş gösterildi. Bizler tabi ki Muratpaşa için çalışan üreten halkın çok sevdiği Sayın Süleyman Evcilmen'den yana olacaktık ve olduk" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de istifa tufanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN