Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Tütüncü farkını ortaya koydu

Giriş Tarihi: 7.3.2014
Yerel seçimlerde adayları başkanlığa taşıyan trenin lokomotifi projelerdir.
Elbette ki adayların kişisel performansları, hitabeti, seçmenlerle ilişkisi, karizmatik özellikleri de önemli, ama proje olarak nitelendirdiğimiz, adayın bir nevi vatandaşlarına karşı taahhütleri, seçimin belirleyici ana unsurudur.
Proje derken de ayağı yere basan olarak tabir ettiğimiz hizmetlerin gerçekleştirilmesi söz konusu olanlarından bahsediyorum.
Yoksa öyle, popülizmin bile yüz karası olarak değerlendirilen 'Bedava elektrik' '100 bin kişiye iş' gibi hayal mahsulü işlerin proje olarak kabul görmesi milyonda bir ihtimaldir.
Ne yazık ki Antalya'da geçen dönem böyle siyasi bir kaza yaşanmıştır. Bir kez daha gerçekleşmesi asla mümkün değildir.
Antalya'da seçime 22 gün kala görülen tablo, sadece Ak Parti'nin projeleri ile seçmen karşısına çıkan tek parti olduğudur.
Ak Parti'nin adayları projelerini açıklarken, özellikle CHP'de yine ucuz popülizm ürünleri projelerin önüne geçmiştir. Açıkçası, CHP'nin bu dönem de Antalya için ürettiği bir projesi yoktur. Olmadığı gibi, Büyükşehir Adayı Mustafa Akaydın yine, bira festivali, kültürümüzle bağdaşmayan yabancı menşeili karnavallara dayalı bir eğlence modelini proje olarak açıklamada bir beis görmemektedir.
Buna karşın bir ilçe belediyesi olmasına rağmen Kepez Belediyesi geçen 5 yılda projeleriyle, Akaydın yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi'nin önüne geçmeyi başarmıştır.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü "Antalya'nın arka bahçesi" olarak bakılan Kepez'i 5 yıllık yönetiminde adeta çağ atlatmış bir görünüme kavuşturmuştur.
Şu ana kadar yaptığı yatırımlar ile Tütüncü'nün, belirli bir vizyona sahip olduğu, gerçekleştirdiği projeler ile ortaya çıkmıştır.
Basit bir örnek; Büyükşehir Belediye Başkanı, 63 projesini bir milyon TL üzerinde olarak lanse etmiş ve bununla övünmüştür.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise sadece bir projesinin 40 milyon TL olduğunu açıklamıştır.
İşte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçen dönem vaat ettiklerini yerine getirmenin, hatta fazlasını yapmanın verdiği bir özgüven ile bir kez daha Kepezlilerin karşısına çıktı. Bu kez "7'den 70'e Kepez'imize 70 Proje" başlığı adı altında topladığı projelerini medya önünde Kepezliler ile paylaştı. "Ak Parti Belediyeciliğinin" farkını bir kez daha ortaya koydu.
Tütüncü'nün bu dönemde yapacağı çok iş var. Yolu açık olsun… Keza ilçelerde de durum aynı. Ak Partili Belediye Başkan Adayları harıl harıl, ilçelerinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettikleri projelerini bir bir açıklıyor, seçmenlerine anlatıyorlar.
Pazar günü de Menderes Türel, Büyükşehir için projelerini açıklayacak.
Özetle, şu anda Antalya'da Ak Parti projelerini yarıştırıyor.
Bazıları da çenesini…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Tütüncü farkını ortaya koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN