Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marka kent Kumluca

Sadece altyapı belediyeciliği değil, ilçeye kazandırdığı sosyal tesislerle de Kumluca'nın çehresini değiştiren Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya ilçeyi ve projelerini SABAH Akdeniz'e anlattı

Giriş Tarihi: 7.3.2014
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Avrupa İş Konseyi (EBA) tarafından 2012-2013 Sokrates Ödülleri'nde 'En İyi Belediye Başkanı' ve 'En İyi Şehir' ödüllerini aldıkları için mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi. Kumluca'nın çehresini değiştiren Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya ilçeyi ve projelerini SABAH Akdeniz'e anlattı Avrupa'nın bağımsız sivil toplum örgütlerince böyle bir ödüle aday gösterilmenin altında Kumluca'nın son yıllardaki gelişmesinin yattığını belirten Çetinkaya, bunda ilçe halkının rolünün büyük olduğunu dile getirdi. Çetinkaya, Kumluca'nın adının uluslararası platformlarda telaffuz edilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Marka kent yolunda hızla ilerlediklerini ifade eden Çetinkaya, "1999 yılından bu yana birçok projelerimiz vardı. Bunları tek tek hayata geçirerek çalışmalarıma devam ettik" dedi. Marka kent olma yolunda 4 ana projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Çetinkaya, ilk olarak sağlam bir altyapı çalışması başlattıklarını söyledi. Kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu drenaj hattı, katı atık düzenli depolama tesisi, biyolojik atık su tesislerinin ilçeye kazandırdıklarını hatırlattı.

EĞİTİM MERKEZİ

Kumluca aynı zamanda Batı Antalya'nın eğitim merkezi konumuna gelmiş. İlçeye Akdaniz Üniversitesi'nin Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruluyor. Her alanda büyük gelişme sağlayan Kumluca'da 10 yıl içerisinde devlet katkısı ve hayırseverlerin desteği ile yaptırılan okul sayısında da rekor sayıya ulaşılmış. Kumluca'da 2014'te yatırım programına 120 öğrenci kapasiteli anaokulu, 12 derslikli Adrasan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu-ek binası, 19 derslikli öğrenci kapasiteli Eski Cami mahallesindeki Atatürk İlkokulu/ Ortaokulu, 16 derslikli Kasapçayırı mahallesindeki Kasapçayırı İlkokulu/Ortaokulu, 16 derslikli Temel Eğitim mahalesindeki Ziya Gökalp Yibo, 12 derslikli Karşıyaka mahallesindeki Şehit Hasan Öztürk İlkokulu alınmış.

DEVLET OKULLARI
Kumluca'da devlet tarafından yaptırılan okullar şunlar: 16 derslikli, 200 yataklı pansiyon-spor salonu olan Anadolu Öğretmen Lisesi, 12 derslikli 90 yataklı pansiyonu artı uygulama oteli olan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi. 24 derslikli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin yapımına ise bu yıl başlanacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Marka kent Kumluca
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN