Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel: Köylerimizin bütçesi 100 milyon

Ak Parti Büyükşehir adayı Türel, yeni Büyükşehir Yasası'nı şehirlere yapılan hizmetlerin köylerde de yapılabilmesi için çıkardıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 7.3.2014
AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel yeni Büyükşehir Yasası'nı şehirlere yapılan hizmetlerin köylerde de yapılabilmesi için çıkardıklarını kaydederek, Antalya'nın köyleri için ayrılan bütçenin on katına çıkarıldığını söyledi. Mustafa Akaydın ve CHP'lilerin seçim zamanı ile birlikte söylediklerini unutarak köylerden oy istemeye başladıklarını aktaran Türel "Bizim sayemizde köyleri hatırladılar. Yoksa gelecekleri yoktu" dedi.

ŞEHİRDE NE VARSA
Büyükşehir yasasının muhalefet tarafından çarpıtılarak aktarıldığını kaydeden Menderes Türel, yasayı şehirlerde ne varsa köylerde de olsun diye çıkardıklarını söyledi. Bu yasa ile birlikte köylere ayrılan bütçenin arttığını belirten Türel, Antalya'da İl Özel İdaresi'nin köylerin yatırımı için ayrılan 10 milyon liralık bütçesinin artık on katı artarak 100 milyon lira olduğunu söyledi.

YENİ SİSTEM
Türel köyler için otomasyon sistemi ve daire başkanlığı kuracaklarını da belirterek şunları söyledi: "Özellikle köylerimize hizmet etmesi için bir Daire Başkanlığı kuracağız. Bırakın Antalya'ya, ilçeye gitmeyi, köyde yaşayanlar telefonla isteklerini iletecek. Birkaç saat içinde o çalışmanın ne zaman biteceğine tamamlanacağına dair bilgi gelecek."

TURİZMCİLERE EV SÖZÜ VERDİ
Katıldığı bir TV programında da projelerinden biri hakkında kısa bilgi veren Türel, Antalya'daki turizm çalışanlarını süper ucuz ev sahibi yapacaklarını belirterek, "Alt kademe turizm çalışanlarını çok uygun fiyatlarla evsahibi yapacağız. Bu projeyi tarım ve sanayi çalışanlarına da uygulayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Köylerimizin bütçesi 100 milyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN