Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk Öncel :Hizmet ayıbı iftira ile giderilebilir mi?

Giriş Tarihi: 8.3.2014
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "laf ola torba dola" işlerle meşgul olurken, ülkenin Başbakan'ı Türkiye'yi uçuracak projeleri ardı ardına başlatıyor, vatandaşa izah ediyor, afaki vaatlerde bulunmuyor, yerine getiremeyeceği sözler vermiyor… İşine bakıyor.
CHP Genel Başkanı, hala "Benim adım Kemal'e" takılmış; Başbakan'a kendince hakaret etmeye, değişik sıfatlar yakıştırmaya gayret gösteriyor, uzaklardan medet umuyor. Ama her defasında da Başbakan'dan ağzının payını alıyor.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de malum; eski Türkiye'ye takılmış gidiyor.
Ülke üzerinde kurulmaya çalışılan kirli tezgahlar bir bir açığa çıkıyor. Vatandaşın kafası bulandırılmaya çalışılıyor.
Yerel seçimlere 21 gün kala Türkiye'nin genel fotoğrafı böyle…
***
Peki, bizim buralarda manzara nasıl görünüyor? Ak Parti, CHP ve MHP'nin seçim çalışmaları izlendiğinde 2009 yerel seçimlerinin kalıntılarını hala görmek mümkün. CHP'de taktik aynı, "çamur at izi kalsın" politikasına sıkı sıkı bağlılıkları sürüyor. Başta Büyükşehir adayları Mustafa Akaydın olmak üzere, hizmet ayıplarını iftira ile gidermeyi umuyorlar.
Eski İl Başkanı Devrim Kök ve Akaydın, CHP üzerinden kişisel egolarını tatmin ederek, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'i bir çırpıda saf dışı bırakıyorlar. Bunun üzerine tepkiler çığ gibi büyüyor ve toplu istifalara yol açıyor.
Kepez'de ise durum daha vahim, "Dokuma skandalının" mimarı eski Ak Partili Erdal Öner'i tüm CHP adaylarını harcayarak aday gösteriyorlar. Velhasıl Akaydın ve Kök ikilisi Antalya'da borularını istedikleri gibi öttürüyorlar. Genel kanı ise seçime kadar nefeslerinin yetmeyeceği şeklinde. MHP, daha edepli bir politika izlemekte... Var güçleriyle Antalya'daki sağ oyları zorlamaya çalıyorlar. Büyükşehir adayını erken açıklayarak sahaya ilk inen parti oldular. Kemal Çelik, bayağı yol almış vaziyette… Seçimleri, CHP'nin önünde bitirmeleri de sürpriz olmayacak. Ak Parti'de durum daha değişik. İktidar partisi olmanın verdiği bir güven hakim.
Halkın karşısında "şunları yaptık, bunları getirdik" söylemi olan tek parti… "Bir daha" ve "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" diyebiliyorlar, diyebilecek yüzleri de var… Hiç şüphesiz Başbakan'ın itici gücü Antalya'da da hissediliyor. Özellikle Büyükşehir Adayı Menderes Türel'in "Projeci Başkan" olarak bilinmesi Ak Parti'nin en büyük avantajlarından biri…
***
Neticede; 5 yıldan beri Antalya'ya kimlerin ne yapmadığının farkına varılmış vaziyette… Daha açıkçası, CHP'nin palavraları bu kez tutmayacak gibi görünüyor.
Bunun üzerine bir de CHP'nin malum adayını ekleyin. Böyle bir tabloda Ak Parti'nin Antalya'da birinci parti olmaması için herhangi bir neden yok.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk Öncel :Hizmet ayıbı iftira ile giderilebilir mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN