Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Nerede kalmıştık'

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, 'Antalya'nın Kanatları' adını verdiği projelerini açıkladı. Proje tanıtımına 'Nerede kalmıştık' diye başlayan Türel, katılımcı şeffaf yönetim sözü verdi

Giriş Tarihi: 10.3.2014
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, merakla beklenen projelerini açıkladı. Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleşen proje tanıtım toplantısına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Ak Parti Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, THY Genel Müdürü Temel Kotil, ulusal basın organlarının önemli yazarları, Ak Parti İlçe belediye başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı. Salonda Yörük liderleri ile CHP'den kopmuş olan bazı önemli isimler de göze çarptı.

ÖZLEM BİTECEK

Konuşmasına 'Nerde kalmıştık Antalya' diye başlayan Türel, Sezen Aksu'nun bir şarkısının sözlerini hatırlatarak "Kaç yıl geçti aradan ayrı ayrı, bitsin artık bu hasret buluşalım gayri" dedi ve Antalya'ya duyduğu hizmet özleminin 30 Mart günü biteceğine inandığını ifade etti. Antalya'nın kendisi için çok büyük anlamlar ifade ettiğini aktaran Türel, "Biz Antalya aşkıyla Antalya'ya hizmet ettik. Bizim görevden kaçma gibi bir lüksümüz yok. Biz görevden ayrılınca Antalya'nın geriye gittiğini şu geride kalan 5 yıl içerisinde çok iyi bir şekilde gördük. Ben hayallerimin Antalya'sını oluşturmak için yeniden göreve talip oldum. Antalyalıların sıkıntılarına çare olmak istiyorum" dedi. Antalya'nın birçok sorunla boğuştuğunu fakat bu sorunlara çare yerine mazeret üreten bir belediye tarafından yönetildiğini ifade eden Türel, "Turist şehir merkezine gelmek istese ulaşım sorunu var o yüzden gelemiyor. Antalya'da hava kirliliği var, karanlık sokakları var, trafik çilesi var, iki yağmurda göle dönüşen caddeleri var ama belediyenin kaldırım, çiçek, böcek dışında hiç bir yatırımı yok. En önemlisi çalışan bir belediye başkanı yok" şeklinde konuştu.

14 MİLYARLIK YATIRIM

Ak Parti hükümetinin son 12 yılda Antalya'ya 14 milyarlık yatırım yaptığını söyleyen Menderes Türel, yeni Büyükşehir Yasası'na karşı çıkan CHP'ye yönelik eleştirilerde bulundu. Yeni yasayla birlikte şehirlerde olan tüm imkanların köylerde de olacağının altını çizen Türel, "CHP'li yöneticiler 'Biz köylere hizmet götürmeyiz' dedi. Bizim dönemimizde Antalya yatırıma doydu. 2004-2009 yılları arasında Antalya'ya adeta bir yatırım yağmuru yağdı. Biz Antalya'yı selden kurtardık, Halk Ekmek'i kurduk, turist şehir merkezine gelmeye başladı, modern toplu ulaşımı başlattık, suyu biz ucuzlattık. Sloganımız az laf çok iş oldu. Bizden sonraki 5 yılda ne oldu. Yalan, dolan, iftira, kavga işte bunlar oldu. Kendi aralarında kavga etmekten Antalya'ya hizmeti unuttular. Kendi aralarında kavga etmek dışında kalan zamanlarda da lay lay lom belediyeciliği yaptılar. Yalan söylediler, yalan ve iftira ile seçim kazandılar. Beceriksiz insanlar zayıflıklarını yalan ve iftira ile kapatırlar. Projeler konusunda tamamen yalan söylediler. Özel sermayenin yaptığı akvaryumu bile kendi projeleri gibi gösteriyorlar. Stat ihalesini iptal ederek Antalyalı kardeşlerimin milyonlarca lira parasını müteahhitin cebine indirdiler. Şimdi bunun hesabını yargıda veriyorlar. Antalya'nın bir eğlence merkezi olma talebini Akaydın kendisinin eğlenmesi olarak anlamış ki 'Evet 5 sene lay lay lom yaptık gerekirse bir 5 yıl daha yaparım' diyor. Antalya'nın lay lay loma ihtiyacı yok, hizmete ihtiyacı var. 5 yıl ağustos böceği gibi çalıp oynadınız. Bu millet size çalışın diye oy verdi, çalıp oynayasınız diye değil" dedi.

AKAYDIN ESNAFA DİL UZATTI

Büyükşehir ve Konyaaltı belediye başkanlarının kendi aralarında kavga etmekten Batı Çevre Yolu'nu yapamadıklarını aktaran Türel, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Kavga etmekten hizmet etmeye zaman bulamadılar. 5 yılda Antalya'nın geleceğini çaldılar. Kendi aralarındaki kavga yüzünden Batı Çevre Yolu'nu yapamadılar. Eğlenceye para bulurken işçilerin maaşlarını ödemiyorlar. Hiç olmadı bu memlekete ağaç dikseydiniz. Sivrisinek ile mücadele etmeyi de mi bilmiyor musunuz? Turist şehre inmiyor yatırım yapın diyoruz 'Esnaf turisti kazıklıyor' diyor, kendi esnafına dil uzatan belediye başkanı olur mu?"

GELİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM

CHP'nin Gülen Cemaati ile işbirliği yaptığına da değinen Türel, Antalyalıların Türkiye üzerine oynanan hain oyunlara geçit vermeyeceklerini söyledi. 30 Mart'ın belediyecilikte bir dönüm noktası olacağını belirten Türel, şunları söyledi: "30 Mart belediyecilikte bir dönüm noktası olacak. Biz parti olarak bu değişimi okuduk. Artık insan ve çevre dostu, huzurlu şehirler kuracağız. Katılımcı bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağız. Biz bu anlayışla Antalya'yı bir dünya markası yapacağız. Bugün söz veriyorum. Dürüst, katılımcı, şeffaf bir yönetim modeli ortaya koyacağız. Antalya'nın geleceğini düşünen herkese 'Gelin birlikte çalışalım' diyoruz. Antalya'da herkesin hayat tarzına saygı duyacağız. Bizden ya da bizden değil ayrımı yapmadık, yapmayacağız. Seçim kazandıklarında belediye binasından Türk bayrağını indirip yerine CHP bayrağı asanları esefle kınıyorum. Seçimleri kazandığımız gün şanlı Türk bayrağını şerefile dalgalandırma sözü veriyorum. Artık devlet baba yerine, belediye gelecek. Belediye herkesi şefkatle kucaklayacak. Bizde az laf çok iş vardır. Biz çok çalışınca şehre yatırım, istihdam ve mutluluk gelir.


ARKADAŞINA GÖNDER
'Nerede kalmıştık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN