Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel: Eskişehir aydaki hükümetle çalışmıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Antalya Otel'de ANTİAD üyeleriyle toplantıda buluştu

Giriş Tarihi: 11.3.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Antalya Otel'de Antalya İşadamları Derneği (ANTİAD) üyeleriyle buluştu. Türel, yerel seçimlerde adayların projeleriyle, hizmetleriyle yarışması gerektiğini söyledi. Türel, hizmetleriyle söyleyecek sözleri olmayanların, mazeret ve iftira limanına sığınarak söylemlerini genel siyasete taşıdığını belirtti.

DESTEK VERİYORUZ

Bir işadamının, "İktidarın muhalif belediyelere yeterli desteği vermediği şeklindeki iddialar var. Ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Türel, salondaki işadamlarına, "Bugün Türkiye'de muhalefet belediyeleri içinde halkın teveccühünü kazanmış, başarılı olmuş belediyeler var mı yok mu?" diye sordu. İşadamlarından "Var. Eskişehir" yanıtını alan Türel, "Yani var. Bir ilin adayını sayıyorsunuz. En azından bir tane çıkıyor. Başarılı saydığınız il aydaki iktidarla değil Ak Parti iktidarıyla çalışıyor. Siz her meseleyi hükümetle kavga mevzusu haline getirirseniz mazeret üretirsiniz. Belediye başkanlığı çözüm makamıdır" dedi. Türel, belediye başkan adaylarının genel siyasi sözlerin arkasına sığınmaması gerektiğini ifade ederek, Antalya'da 5 sene içinde hiçbir hizmet yapılmadığı için genel siyaseti bırakıp yerel siyasete soyunduğunu kaydetti. Türel, iş adamlarının kazancının yatırımla büyüdüğünü ancak Antalya'daki yerel yönetimin yatırım adına hiçbir adım atmadığını dile getirdi. Kaldırım ve peyzaj çalışmasının yatırım olarak halkın önüne sunulmasının büyük bir yanlış olduğunu vurgulayan Türel, belediye başkanlığı döneminde dünyadaki krize rağmen 100 milyon doların üzerinde bir yatırımla hafif raylı sistemi yaptıklarını bu yatırımdan kentteki hafriyatçı, demirci ve motor tamircisi gibi çok sayıda iş kolunun da paylarına düşeni aldığını vurguladı.

YANLIŞ YÖNETİLDİ
Türel, büyükşehir belediyesinin yılda yaklaşık 50 milyon lirayı festivallere harcadığını, bu parayla yılda 10 kavşak yapılabileceğini söyledi. Antalya'daki festivallere değil bütçenin yanlış yönetilmesine karşı çıktıklarını anlatan Türel, "Festivaller mutlaka yapılmal��. Antalya Altın Portakal ve Piyano Festivalleri'ni uluslararası hale ben getirdim. Önceden Altın Portakal'a Oscarlı sanatçılar gelirken şimdi ne hale geldiğini herkes görüyor. Festivallere 50 trilyon kaynak bulan belediye elinde süpürgeyle sokakta çalışan işçisine para bulamıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Eskişehir aydaki hükümetle çalışmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN