Avrupa tamam sıra Moskova'da

Berlin Fuarı'ndan mutlu dönen turizm otoriteleri, Moskova Fuarı için de aynı beklentileri taşıyor. Avrupa ve Rusya için ortak hedef, yüzde 5 turist artışı

Giriş Tarihi: 12.3.2014
ITB Berlin Turizm Fuarı'ndan yüzde 5 artış beklentisiyle dönen Antalya'nın turizm otoriteleri, Moskova'da düzenlenecek fuarlardan da aynı beklentide olduklarına dair ağız birliği yapıyor. Turizmciler Almanya'daki fuarda Antalya standının Türkiye salonunun ortasında yer almasının, tanıtımımızın diğer bölgelere göre daha etkili yapılmasını sağladığını açıkladı. TÜROFED, AKTOB, Antalya Tanıtım A.Ş. ve Antalya Tanıtım Vakfı'nın deneyimli yöneticilerinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarını beklemeden kendi temaslarını kurmaları, artı değer olarak Türkiye'ye geri dönüşümler sağladı.

AVRUPA'DA ALTERNATİFSİZİZ

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, kapasitemizin çok büyük olmasından dolayı Türkiye'nin Avrupa'da alternatifsiz bir destinasyon olduğunu hatırlattı. Alternatifsizliğimizden dolayı bekledikleri artışı alabileceklerini belirten Ayık, bunun sonucu Avrupa genelinde yüzde 5 artışın mümkün göründüğünü söyledi. Bu iyimser bakış açısıyla artışın yüzde 8'e de çıkabileceğini vurgulayan Osman Ayık, "Ukrayna'da bir miktar kayıp yaşanabilir. Ama oradaki avantajımız, ortam sakinleşince Ukrayna çok hızlı kendini toparlayabilen bir yer. O pazarlarda da hızlı bir geri dönüş yaşanabilir. Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu'na bakınca, İspanya ile Yunanistan'da ciddi euro artışlarından dolayı biz biraz daha avantajlı durumdayız. Bu iki ülkede ciddi bir rezervasyon yığılması söz konusu. Mısır'ın durumu belli" diye konuştu.

ARTIŞ BEKLİYORUZ

Berlin'deki havayı olumlu gördüklerini ve Moskova Fuarı'na büyük beklentilerle gideceklerini belirten AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman ise Rus pazarındaki Türkiye'ye yönelik satışlarda artış beklediklerinin altını çizdi. Bu beklentilerin karşılık bulacağını Moskova'daki fuarda göreceklerine inandığını belirten AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, "Diğer ülkelerde turizm açısından gelişmeler yeterli görülmediği için, Rusya pazarından bize doğru bir yöneliş olacaktır. Dünyadaki her türlü savaş veya bu gibi huzursuzluklar turizmi olumsuz etkiliyor. Ukrayna gelişmeleri bize gelecek insanlardaki potansiyeli olumsuz yönde etkileyebilir. Buna karşın Mısır ve Tayland'daki olumsuz gelişmeler, açıkları kapatacak ve artı olarak yüzde 5 artış bekleniyor" diye görüş bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa tamam sıra Moskova'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN