Türkiye'nin en iyi haber sitesi

24 saat yaşayan Muratpaşa vaadi

Ak Parti Muratpaşa Belediye Bşakan Adayı Cihan Bulut, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen toplantı ile seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini açıkladı

Ak Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Cihan Bulut başkan seçilmesi halinde yapacak olduğu hizmetleri anlatan projelerini Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen tanıtım programıyla anlattı. 'Hayallerini erteleme değişime inan' sloganıyla 41 projenin sunumunun yapıldığı tanıtım programına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Ak Parti Milletvekili Hüseyin Samani, İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Abdullah Işıkhan, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

CİDDİ ARAŞTIRMA YAPTIK

Salona eşi Mukaddes Bulut ile birlikte giren ve alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Cihan Bulut, sunum öncesi neden belediye başkanlığına aday olduğunu anlatarak, "Bu yola çıkmadan önce Muratpaşa'da nasıl bir belediyecilik yapmamız gerektiği konusunda ciddi araştırmalar yaptık. Projelerimi 2004 yılından bu yana içinde bulunduğum siyasi hayatımın tecrübeleri ışığında gerçekleştirdik" dedi. Muratpaşa'nın sorunlarının neden çözülmediğini, rutin belediyecilik hizmetlerinin dışına neden çıkılamadığını 10 yıldır yaptığım meclis üyeliği görevim nedeniyle biliyorum" diyen Bulut'un sözleri sık sık alkış ve sloganlarla kesildi.

İYİ YÖNETİLMİYOR
Muratpaşa Belediyesi'nin iyi yönetilmediğini Antalya'nın coğrafi ve iklimsel özelliklerinin yetersiz kalan belediyecilik hizmetlerini kamufle ettiğini söyleyen Bulut: "Tabiatın bize sunduğu masmavi Akdenizimiz belediyecilik hizmeti değildir" dedi. Muratpaşa'da 56 mahalleyi ekibiyle birlikte tek tek inceleyerek yerel kalkınmayı sağlayacak son derece önemli projeler hazırladıklarını ifade eden Bulut: "Hiç bir mahallemizi atlamadan, ada parsel numaralarını vererek vatandaşımıza hangi projelerimizin nerede uygulanacağını mahalle broşürlerimizle sunacağız. Hizmette eşitlik ilkesinden asla taviz vermeyerek, doğup büyüdüğüm bir yere aday olmamın bana ayrıca bir sorumluluk yüklediğinin farkındayım. Bir proje insanı olarak iş yaşamımdaki başarılarımı belediyecilik hizmetlerine de taşımak istiyorum. Siz de göreceksiniz ki Türkiye'de bir çok ilden daha büyük Muratpaşa'nın, modern, yaşanabilir bir metropol ilçesine dönüşmesi bizim projelerimizle gerçekleşecektir. Çünkü biz hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız" şeklinde konuştu.

AK PARTİ'Lİ CİHAN BULUT'UN 41 PROJESİ
1-Fener Mahallesi Falez Eko Park (Plaj Antalya'nın Akdeniz'e Açılan Penceresi)
2-Çağlayan Mahallesi Gençlik Merkezi
3- Kızılarık Mahallesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
4- Meydankavağı Mahallesi Engelsiz Yaşam Merkezi
5- Şirinyalı Mahallesi Tema Park
6- Çağlayan Mahallesi Spor Aktivite Merkezi
7- Ermenek Mahallesi Uzay Park
8- Yeşilbahçe Mahallesi Kreşi (Türkiye'nin İlk Ekolojik Tabanlı Çocuk Odaklı Tasarlanan Kreşi)
9- Kızıltoprak Mahallesi nikah ve düğün salonu
10- Soğuksu Mahallesi Aile ve Sosyal Yaşam Merkezi
11- Meydankavağı Mahallesi Kültür ve Sanat Merkezi
12- Ice Park Çağlayan Mahallesi (Uluslararası buz pateni pisti)
13- Güzeloba, Ermenek Mahallesi Adalya Akdeniz Botanik Bahçesi
14- Aquapark
15- Masal Park
16- Kapalı Spor Salonu
17- Kapalı yüzme havuzu
18- Açık spor tesisleri
19- Öğrenci yurdu
20- Refakatçi evi
21- Kadın Konuk evi
22- Emekli Aktivite Merkezi
23- Semt Evi
24- Huzurevi
25- Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi
26- Katlı otopark
27- Park - yeraltı otopark
28- Mini pazar
29- Kapalı pazar
30- Kentsel dönüşüm
31- Prestij cadde ve sokaklar
32- Tarih parkı
33- Kent Meydanı
34- Evcil Hayvanlar Bakım Merkezi
35- Yediarıklar projesi
36- Paşakart (İhtiyaç sahiplerine dağıtılacak yardım kartı)
37- Hoşgeldin bebek (Yeni doğan bebeklerin temel ihtiyaçları karşılanacak)
38- Yaşlı yerinde bakım hizmeti
39- Taksi durakları
40- Eğitim ve sağlığa destek
41- Hemşeri kampüsü

VAAT DEĞİL SÖZ VERDİ
Projelerinde çocuklar, gençler, yaşlılar ve engelliler için 24 saat yaşayan capcanlı bir Muratpaşa tasarladıklarını aktaran Bulut, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Vatandaşımız bugüne kadar alamadığı hizmeti bizimle birlikte alacaktır. Sizlere vaat değil söz veriyorum. Muratpaşa büyük projelerle, hak ettiği hizmete kavuşacaktır. Eminim projelerimizi gördüğünüzde son dakika adayı olmadığımı anlayacaksınız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24 saat yaşayan Muratpaşa vaadi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN