Büyükşehir adayları patronlarla buluştu

Giriş Tarihi: 14.3.2014

ANSİAD, Ak Parti, CHP ve MHP'nin Büyükşehir adaylarını iş adamları ile buluşturdu. Birçok sorun masaya yatırılırken en önemli gündem maddesi Batı Çevre Yolu oldu

Ak Parti, CHP ve MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayları Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) ardından Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) konuğu oldu. Hotel Su'da gerçekleşen toplantıda başkan adayları seçilmeleri halinde hayata geçirecekleri projeleri anlatırken işadamlarının sorularını da yanıtladı.

ŞEFFAF YÖNETİM
ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya sırasıyla MHP adayı Kemal Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Mustafa Akaydın, Ak Parti adayı Menderes Türel katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Eroğlu, "Şehrin mimari kimliğinin oluşmasını, ulaşım yollarının arttırılmasını çok önemsiyoruz. Antalya'nın hızlı trene olan ihtiyacı herkesin bildiği bir gerçek. Katılımcı yönetim yapısının oluşturulmasını çok önemsiyoruz" dedi.

YÖNETİM ZAFİYETİ

Başkan adayları sunumlarına projelerini anlatarak başladı. Açıklanan projeler dernek üyelerinin beğenisini toplarken, gecenin en önemli gündem maddesi Batı Çevre Yolu ve ulaşım hizmetleri oldu. MHP adayı Çelik Batı Çevre Yolu'nun koordinasyon eksikliği yüzünden tamamlanamadığını ifade ederek, "Burası 5 yıldır çivi çakılmadan durdu. Bu bir yönetim zafiyetidir" dedi.

KAVGA YOK

Batı Çevre Yolu'nun Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile anlaşmazlığa düşmesi nedeni ile bitirilemediği iddia edilen Başkan Akaydın ise Böcek ile hiçbir sorunu olmadığını, asıl sorunun imar uygulamaları olduğunu kaydetti. Akaydın, "Bu bölge çok ciddi sel tehdidi ile karşı karşıya. Sel yatağına ev yapılması çok tehlikeli" şeklinde konuştu.

BU VİZYONSUZLUKTUR

Göreve geldikten 6 ay sonra Batı Çevre Yolu'nu ulaşıma açacağının sözünü veren Ak Parti Adayı Menderes Türel, yolun CHP'li iki belediye başkanının kavga etmesi yüzünden açılamadığını iddia etti. Hükümetin gerekli tüm kaynakları ayırdığını aktaran Türel, "Hükümet bununla ilgili kaynağı ayırdı. Yol iki CHP'li başkanın kavgasından dolayı yapılamadı. Kavga etmekten çözüm üretilmemesi yüzünden bu paranın sokağa atılmasını kabul etmem mümkün değil. Batı Çevre Yolu'nun imara açıldığında orayı sel götürecek gibi bir yaklaşım vizyonsuzluktur. Gelişen teknoloji ile tüm önlemleri alıp alt yapıyı en iyi şekilde oluşturabiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir adayları patronlarla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN