Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'ye Kırcami suçlaması

Giriş Tarihi: 14.3.2014
Muratpaşa Belediye Başkanı ve DSP adayı Süleyman Evcilmen, Kırcami Mahallesi'nin sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Evcilmen, 12 Mart'ta yapılan Büyükşehir Meclisi'nde, 30 Mart seçimlerinden önce hazırlanan nazım imar planlarının meclisten geçmesini istediklerine dair önerge sunduklarını ancak bu önergenin mecliste reddedildiğini söyledi. Evcilmen, kırcami sorunu planının DSP'den aday olduğu için Büyükşehir meclisinden geçmediğini belirtti.

HALKA KÖTÜLÜK

Kırcami nazım imar planı için hazırlanan önergenin Büyükşehir Meclisi'nde reddedilmesinin Kırcami halkına yapılmış bir kötülük olduğunu vurgulayan Evcilmen, "Ben DSP'den değil de CHP'den aday olsaydım, bu önergeyi CHP'li bir partili olarak verseydim, bu önerge komisyona gönderilir miydi, gönderilmez miydi? Neden bu önerge gündeme alınmadı? Bunun altında başka gerçekler var. Eğer ki siyaset buysa, böyle siyasetle hiçbir yere varılmayacağını ifade ediyorum" diye konuştu.

PLANDAN ANLAMAZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın yapılan planı kötülemesini de değerlendiren Evcilmen "Akaydın burada bir takım kişileri kullanarak, klasik mantığıyla yeniden bir yanlışın içine düşmüş. Plan bizde gizlidir. Henüz tamamını ben bile görmedim. Planı gizli tutmaktayız. Ama Akaydın'ın planı görmüş olmasının altında farklı nedenler arayın. Nasıl görmüş? Kimi kullanmış? Bu bir belediye başkanının yapması gereken bir arayış mı? Plancılara hakaret, mesleğe hakarettir. Nasıl rezil plan, berbat plan diyebilir? Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın insan anatomisinden anlar, plandan anlamaz. Ne anlasın plandan, birilerinden yardım alarak plana iyi ya da kötü diyebilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'ye Kırcami suçlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN