Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkçı barınağı kolay yapılmadı

Giriş Tarihi: 15.3.2014

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, Antalyalı balıkçılarla biraraya gelip sorun ve isteklerini dinledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel balıkçı barınağında davul zurna ile karşılandı. Ziyareti nedeniyle kesilmek istenen koçun bir hayır kurumuna bağışlanmasını isteyen Türel, balıkçı barınağını yaparken çektikleri sıkıntıları anlatırken, "Hizmet etmenin zor olduğuyla ilgili bir kitap yazılacak olsa, inanın bu kitabın adı Antalya Balıkçı Barınağı olurdu" dedi. Büyük Liman Balıkçı Barınağı'nda Antalyalı balıkçıların sorun ve taleplerini dinleyen Türel, seçimden seçime vatandaşlarla bir araya gelen siyasetçilerden olmadığını belirtti.

ZORLU ENGELLER
Barınağı yapmak için dönemin Valisi Alaattin Yüksel ile birlikte harekete geçtiklerini dile getiren Türel, "Balıkçı barınağı yapmak için yola çıktığımızda 640 kilometre sahili olan Antalya'da balıkçı barınağı yapılabilmeye uygun bir sahil kenarı bulamadık. Nereye gitsek karşımıza bir sorun çıktı. Bulduğumuz yerlerde karşımıza Milli Park çıkıyor, orman çıkıyor, kelaynak kuşları geçiyor olmaz diyorlar" dedi. Uzun uğraşlar sonunda barınağı yapmayı başardıklarını anlatan Türel, "Burada 2 dakikada anlattığıma bakmayın. Bunları aşmak yıllar sürdü" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkçı barınağı kolay yapılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN