Modern Kepez için söz verdik

Giriş Tarihi: 15.3.2014

Kepez Belediye Başkanı ve Ak Parti Adayı Hakan Tütüncü, 5 yıl öncesinden bugüne ve 5 yıl sonrası için hayal edilen Kepez'i SABAH Akdeniz Haber Müdürü Okumamış'a anlattı

Antalya'dan çıkıp hukuk eğitimini tamamladıktan sonra Ankara'da avukatlık yaparken yolu siyasetle kesişen ve Ak Parti'nin Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevine kadar yükselen ve ardından 2009 yılında 'Türkiye'nin en genç belediye başkanı' seçilen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile sıra dışı bir mekanda neşeli bir söyleşi gerçekleştirdik. Tütüncü Ailesi bu söyleşi ile ilk kez birlikte objektif karşına geçti. Mekan ise özellikle çocuklu ailelerin gitmesi gereken Varsak'taki Masal Park.

BAŞKAN EŞİ OLMAK

Yıllardır hep söylenegelir, "Her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir kadın vardır" diye. Bu sözü kim söylediyse Tütüncü'nün eşi Dr. Ayşe Tütüncü için söylenmiş desem yalan olmaz. Çünkü Dr Ayşe Hanım'a, "Başkan eşi olmak çok zor, başkanla hem evde eş olmak hem de sahada birlikte çalışmanın zorluğu nedir diye" sorduk. Ayşe Tütüncü durumu, "Benim sıfatlarım başkan eşinden önce tıp doktoru ve anne olmam, bir de başkan eşi olmam. Bunlar ayrı ayrı bir sorumluluk. İnce bir çizgi var burada. Fazla karışırsan sıkıntı, geri çekilirsen de sıkıntı. Eşim çok yoğun çalışıyor. Benden ve çocuğumuzdan daha fazla fedakarlık ediyor. Ben yıllık iznimi aldım, gerekli yerlere birlikte gidip kendisine destek oluyorum. Bazen sabah çıkıyor ve gece 23.00'te kızımın yanına ancak gidebiliyorum. Hakan yine gelemiyor tabi. Seçimde beklentiler hep fazla ama Kepez'de daha fazla. Başkan olmak zor, eşi olmak daha zor. Biz Kepezlilerin geleceği için her türlü zorluğa katlanıyoruz. Çünkü söz verdik" diye özetledi. Aile fotoğrafı çekilirken 1.5 yaşındaki kızları Zeynep Hatice, muhabir arkadaşımız Göksel Yapar'ı hayli uğraştırdı. Ama imdadımıza Kepezvarsak Masal Park'taki 'Pepe' yetişti. Çünkü onu çok sevdiğini öğrendik ve bu sevgiden yararlandık.

ARTIK TAKLİT EDİLİYORUZ

Dr. Ayşe Tütüncü ve Zeynep Hatice'yi havanın rüzgarlı olması nedeniyle uğurladıktan sonra sohbetimize başladık. Tütüncü, 5 yılın değerlendirmesini yaptı: "5 yıl evvel görevi devraldığımızda başta imar, mülkiyet ve şehircilik konularında çok sorunu vardı. Yıllardır Kepez bunlarla uğraşıyordu, bunun dışında kendisine ciddi bir ufuk çizebilmiş durumda değildi. Biz görevi alınca müzminleşen bu imar sorunlarıyla enerji harcadık. Tapu, imar ve şehircilik alanlarıyla bir süre geçirdik. Bir de modern bir şehir olmasına gayret gösterdik. Diğer ilçelerin önüne geçecek bir yapılaşmayı hedefleyerek 5 yılı yoğun tempoda geçirdik. Geldiğimiz noktada 18 bin tapu hak sahibine ulaştı. Kepez modern şehirlerin tüm gerekliliklerini insanımıza yönelik ayrıcalıkları sunuyoruz. Göreve geldiğimizde arka mahalle olan Kepez bugün izlenen, takdir edilen, hatta çevremizde taklit edilen belediye haline geldi. Bu bize doğru yolda olduğumuz gösteriyor." Her belediye başkanı gibi bir dizi zorluklarla karşılaştığını anlatan Tütüncü, "Tabi hizmetler öyle kolay ortaya çıkmıyor. Mesela Kepezpark Varsak çok büyük bir uğraşın neticesinde ortaya çıktı. Her eser ortaya çıkarırken karşılaştığımız güçlüklere nazaran daha fazla gayret gerektirebiliyor. Biz de imar ve şehircilikte problemleri çözerken yılların birikimi kördüğümleri çözmek, vatandaşı mutlu etmek, güçlük çektiğimiz konuların başında geliyor. İlgimizle gayretimizle vatandaşımızı mutlu edebilmeyi başardık" dedi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Modern Kepez için söz verdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN