Antalya'da tarihi miting

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, tarihi mitingde 100 bine yakın Antalyalı karşıladı. Başbakan Erdoğan, Akaydın'ı çok ağır

Giriş Tarihi: 16.3.2014
Seçim çalışmaları kapsamında Antalya'da bir miting düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kepez'de vatandaşlar ile buluştu. Kepez Arena Spor Salonu yanında kurulan alanda Antalyalılar ile kucaklaşan Erdoğan'ı, yüz binler karşıladı. Antalya'nın tüm ilçelerini selamlayıp konuşmasına başlayan Başbakan Erdoğan, "Antalya seninle gurur duyuyoruz. Tarımınla, ticaretinle, denizinle, doğanla gurur duyuyoruz. Antalya, senin misafirperverliğin ile gurur duyuyoruz. Sen Türkiye'nin dünyaya açılan kapısısın. Demokrasiye sahip çıktığın için, Ak Parti'ye kucak açtığın için sizinle gurur duyuyorum" dedi. Başbakan ayrıca mitingde kendisini yalnız bırakmayan Antalyalıların sayısını şu şekilde açıkladı: "Az önce Emniyet'in rakamları geldi. Dediler ki burada 100 bine yakın insan var."

SIKIŞIP KALDILAR

Konuşmasının büyük bölümünde CHP'yi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı eleştiren Erdoğan, "CHP burada 5 yıldır belediye başkanlığı yapıyor. Verdiği sözlerden hangisini tuttu, hangisini yerine getirdi. Bunlar bırakın Türkiye'yi Antalya'yı bile kucaklayamadılar. Sahillere sıkışıp kaldılar. Belli illere, bölgelere sıkışıp kaldılar. 77 milyona hiçbir zaman hitap edemediler" şeklinde konuştu.

GERİYE BİRA FESTİVALİ KALDI

Akaydın'dan geriye bira festivali kaldığını ve Akaydın'ın Fettullah Gülen'den icazet almak için Pensilvanya'ya gittiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "Geçtiğimiz yerel seçimlerde buraya bir Büyükşehir Belediye Başkanı seçti. 5 yıl geçti aradan. Geride ne kaldı? Geride bira festivali kaldı. Geride ölüleri yakma projesi kaldı. Kafaya bak, kafaya. Ölüleri yakarak arsa kazanacak. Kafaya bak. Geride başörtüsü düşmanlığı kaldı. Peki, bu zat ne yaptı. İcazet almak için Pensilvanya'ya gitti. Paralel örgütün liderinin dizinin önüne çöktü. Elini öptü, ondan icazeti aldı. Bu ortaya çıkanca da inkara başladı. CHP Genel Başkanı Pensilvanya'nın müridi olunca CHP Pensilvanya'daki zatın eline geçince bu sefer gittiğini itiraf ediyor. Ama işi abartıyor. Televizyonda, canlı yayında, o zatın Kur'an tefsirini başucundan ayırmadığını söylüyor. Sen kim, Kur'an tefsiri kim? Ayrıca Pensilvanya'daki zatın Kur'an tefsiri yok. Baş örtüsüne hakaret eder, bira festivalleri yapar, ölüleri yakmaktan bahseder, sonra da olmayan Kur'an tefsiri ile istismarı yapıp komik olur. Antalya bunu hak etmiyor. O bira festivalinde 23 yaşındaki bir üniversite öğrencisi ölmüştür. Ne diyor bu belediye başkanı, çok enteresan, 'İçmeyi bilmiyorsa ben ne yapayım.' Şu hale bakın. Bir genç bunu içerken ölüyor. Sen güya doktorsun, senin yapman gereken insan sağlığını tehdit eden şeylerle meşgul olmak değil. Tam aksine, insanın sağlığını tehdit etmeyen şeylerle uğraşmaktır. Senin doktorluğun da batsın. Lafa bak. Vekaleten onun yerine de içseydin bari. Bununla da tabi iş bitmiyor. Bu adam, terbiyeden muaf bir adam. Benim eşim GATA'ya Nejat Uygur'u eşiyle aralarındaki dostluğu sebebiyle ziyarete gidiyor. GATA'ya eşimi almıyorlar. Neden? Başörtülü olduğu için. Düşünebiliyor musunuz, bir Başbakan'ın eşini baş örütlü olduğu için GATA'ya almıyorlar ve bu adam bu konuyla ilgili ne diyor biliyor musunuz? Benzetmeye bak. 'Camiye ayakkabıyla mı giriliyor ki GATA'ya türbanla ile girilsin.' Şu benzetmeye bak. Ama sen camiye ayakkabı ile girersin. Çünkü sen o noktada böyle bir edep, adap yok. Sen cami adabını bilmezsin. Çünkü sizin alışkanlıklarınız bunun üzerinedir. İşte Gezi olaylarında Cezmialem Valide Sultan Cami'sinde olanları makul gösterenler, işte bunlardı. Ama bak devran değişti. Şimdi giriliyor. 30 Mart'ta Antalya bu zata da dersini vermeli. Çünkü bu zata dersini verdiğiniz zaman Pensilvanya'ya da ders vermiş olacaksınız. Antalya'nın büyük istiklal mücadelesine sahip çıkmasını istiyoruz. 30 Mart'ta sadece belediye başkanı seçmeyeceksiniz. Büyük Türkiye'nin kapılarını ardına kadar aralayacaksınız. Antalya her zaman büyük düşündü. Türkiye'nin küresel vizyonuna sahip çıkacağına inanıyorum."

14 KATRİLYON YATIRIM

Antalya'ya 12 yılda 14 katrilyonluk yatırım yatıklarını belirten Başbakan Erdoğan, "Antalya turizmini 3 milyon turistten aldık 12 milyona çıkardık. Türkiye turizmini 13 milyondan aldık 36 milyona çıkardık. Biz Türkiye'yi güvenli bir ülke yaptık. Biz geldiğimizde Antalya havalimanı yolculara cevap veremiyordu. Derhal müdahale ettik. Bir pist daha ilave ettik, bu günkü haline getirdik. Tanıtım bütçesini biz arttırdık. Bu arada Gazipaşa Havalimanı'nı yaptık. Alanya bölünmüş yolunu biz bitirdik. Alanya'dan Manavgat'a, Kemer'e, Kumluca'ya, Kaş'a kadar, içerde Elmalı, Korkuteli bölünmüş yollarını, şu muhteşem Kemer tünellerini biz yaptık. Biz 11 sene de 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Bu arada 122 tane tünel yaptık. Dağları deldik, dağları. Millet Şirin, biz Ferhat. Buradan Antalya'nın turizmcilerine, çalışanlarına sesleniyorum. Antalya turizminin önünde EXPO var. Bu EXPO 2016 Antalya'ya nasıl geldi? Durup dururken mi geldi? Bu konuyu ilk gündeme getiren milletvekillerimiz oldu. Sahip çıkan biz olduk. Hükümet olarak gerekli garantileri verdik. Nerdesin sen Belediye Başkanı? Nal topluyor, nal. Onun böyle bir derdi yok ki. Kanunu çıkardık. İnşallah Antalya yeni bir cazibe merkezi daha kaznamış olacak. CHP zihniyeti ile burada bunlar olmaz. 12 yılda 80 il kalkınırken, Antalya payına düşen yatırımları aldı. 2016 EXPO Antalya 112 hektarlık alanda düzenlenecek ve Nisan-Ekim ayları arasında 6 ay açık kalacak. Bu sergi vesilesiyle dünyanın her yerinden insanlar Antalya'ya akın edecek" dedi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da tarihi miting
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN