'Antalya Türkiye demek'

Giriş Tarihi: 17.3.2014

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya mitinginde kentte 81 ilden yurttaş olduğunu belirterek, 'Bunun için Antalya Türkiye demek' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Kepez Arena Spor Salonu yanındaki alanda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Kılıçdaroğlu, Antalya'ya bir sonraki gelişinde başbakan olarak geleceğini ifade etti. Antalyalılarla olmaktan onur ve gurur duyduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, kentte 81 ilden gelen yurttaşların bulunduğunu, Türkiye'de 81 ilden yurttaşını bulunduran ikinci bir ilin de İstanbul olduğunu kaydetti. Bunun için Antalya'nın Türkiye demek olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, bunun Antalya için bir kültür, kimlik, inanç zenginliği olduğunu anlattı. Antalya'nın bir turizm ve tarım kenti olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Çok sayıda insan 2B konusundan mağdur oldu. Seçimlerden çok önce 2B kapsamında orman arazisi bulunanlara, yoksul kesime ücret alınmadan arazilerin verilmesini önerdik. Onun dışındakilere de emlak değeri üzerinden verilmesini istedik. Bu konuda sorun yaşayan tüm yurttaşlara destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. CHP iktidarında bu sözün arkasında olacağız."

MAZOT 1.5 LİRA OLACAK
Kılıçdaroğlu, çiftçinin bugün mazotu 5 liradan aldığını, dünyanın en pahalı mazotunu Türk çiftçisinin kullandığını ifade ederek, "Geçen hafta Kars'taydık. Hemen Gürcis- tan'da mazotun litreri 2 lira, bizde 5 lira. Sizlere sesleniyorum. Gürcistan'da petrol yok, bizde de petrol yok, orada mazot 2 lira, bizde 5 lira. CHP olarak söz veriyorum, CHP iktidarında mazot 1.5 lira olacaktır" diye konuştu.

HOCA KORKMUYOR
Antalya'nın yeniden aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı kürsüye çağıran Kılıçdaroğlu, "Hoca, her kuruşun hesabını veriyor. Üzerinde baskılar var. Savcılar, polisler gönderdiler. 7 düveli göndermezseniz namertsiniz, hiç korkmuyor hoca" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Antalya Türkiye demek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN