Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En büyük dert trafik

Antalya sokaklarındaki vatandaşların trafikle ilgili şikayetleri bitmek bilmiyor. SABAH Akdeniz'in görüşünü sorduğu vatandaşlardan büyük çoğunluğu trafiği anlatıyor ve kısa sürede çözüm istiyor

Giriş Tarihi: 17.3.2014
MUSA PINAR (MEMUR)
Antalya'nın en büyük sorunu trafik. Vatandaş olarak yeni seçilecek belediye başkanından talebimiz işimize zamanında gelip, mesai bitimi zamanında akşam evimize gitmek. Ancak, kentimizdeki trafik sorunu nedeniyle iş, zaman ve yakıt kaybı yaşıyoruz. Kent merkezindeki yoğun trafik nedeniyle kent merkezine bile gitmekten çekinip gitmiyoruz. Yoğun trafiğin getirdiği sonuç olarak gürültü kirliliği de kaçınılmaz oluyor. Çare bulunmalı.

SAADETTİN SARIKOY (TAKSİCİ)
TRAFİK KAOSU BÜYÜDÜ
Kentte yaşadığım en büyük sorun trafik. Eskiden 5 dakikada ulaştığımız mesafeye, artık 20 dakikada bile gidemiyoruz. Günün her saati trafik kilitli, kavşaklar dolu, ara sokaklar bile geçit vermiyor. Müşterilerimizin hepsi yoğun trafikten şikayetçi. Şimdiden kavşaklara ve ana arterlere acil önlem alınması lazım. Yoksa bir yıl sonrasını düşünemiyorum. Bir adım sonrası kaostur.

S. ALİCAN ÖZVEREN (MEMUR)
HAVA KİRLİLİĞİ SORUN
Antalya'nın en büyük sorunlarından biri hava kirliliği. Özellikle kış aylarında yaşanan yoğun kirlilik nedeniyle insanlar akşamları sokakta yürüyemiyor. İkinci büyük sorunu trafik. Trafik sorununa çözüm üretilmezse daha büyük sıkıntılar bizi bekliyor. Üçüncü büyük sorun ise alt yapı eksikliği. Kış aylarında en küçük yağmurda yollar göle dönüyor. Evleri su basıyor.

HALİL OVA (KOOP BAŞKANI)
ULAŞIM KOLAYLIĞI TALEBİ
Yeni yapılan Varsak Sanayi Bölgesi'ne ulaşımın daha kolay olmasını istiyoruz. Buranın Antalya'nın 2'inci OSB'si olma yolunda. Büyükşehir ve Kepez Belediyeleri'nden destek bekliyoruz. Ayrıca Kepez Bölgesi'ndeki ana arterler dışındaki yolların da modernizasyona uygun halde olmasını arzuluyoruz. Bölgemizin kalkınması için iki belediyenin bölgeye desteği şart.

ADEM ÇOCUK (MARANGOZ)
HASTANE YAPILMALI
Antalya yoğun göç aldığı için, hastanelerde ister istemez yoğunluk yaşanıyor. Buna bir de yaz aylarındaki yerli turistleri eklersek tüm bölgede hastaneler tıka basa doluyor. Antalya'ya son yıllarda tam donanımlı büyük bir eğitim ve araştırma hastanesi açıldı. Atatürk Hastanesi yenilendi. Buna rağmen tüm hastanelerimizde sıkışıklık var. Yatak sayısı arttırılmalı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük dert trafik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN