CHP'de iç savaş bitmek bilmiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'a Twitter'da 'Len, lale, Yıldo, terbiyesiz, utanmaz, adi sosyal demokrat' gibi ifadelerle yüklendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya mitinginden kısa bir süre sonra CHP yine karıştı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'ın Aydın'da Deniz Baykal ile seçim çalışması yapmasına çok sert bir tepki verdi. Tepkisini Twitter üzerinden dile getiren Aktekin, Sapan'a, 'Adi sosyal demokrat, adam ol' diye seslendi. Sapan ise Aktekin'e cevap vermeye tenezzül etmedi.

ADİ SOSYAL DEMOKRAT

Siyasi ve ahlaki nezaketten oldukça uzak bir hitap şekli ile Sapan'ı eleştiren Aktekin, "Sen nasıl Antalya vekilisin len. Gel de oyunu aldığın insanlara çalış" dedi. İkinci Twit'inde üslubunu iyice bozan Aktekin, "Antalya vekili Aydın'da. Oh be. Adi sosyal demokrat. Yesinler" ifadesini kullandı. Hızını alamayan Aktekin "Cahili, cühelayı, görmemişi adam yerine koyarsan olacağı bu. Terbiyesiz" dedi.

UTANMAZ VE YILDO

Bir süre sessiz kalan Aktekin, ikinci Twit bombardımanında Yıldıray Sapan'a bu kez 'Yıldo' diye hitap etmeye başladı. Attığı Twit'lerden Sapan'ın hoşnut olmadığı haberini alan Aktekin, "Oy verenler Yıldıray'ı ciddiye almayın. O buranın vekili ama Aydın'a çalışıyormuş gibi. Şehre gelemiyor. Şehrin Aydın'da gezen vekili hafta içinde bana gelecekmiş. Yıldo gel. Günaydın. Bu Yıldo bana gelecekmiş de sözlerimi yüzüne söylememi bekleyecekmiş. Ben daha ne dedim ki. Utanmaz" şeklinde Twit 'ler atıp Sapan'a meydan okudu.

ADAM OL, ADAM

Twit bombardımanına yaklaşık 3 saat devam eden Aktekin, son 3 Twit'inde uslubunu iyice sertleştirdi ve Sapan'a 'Lale' diye hitap etti. Sapan'ın kendisini sarhoş olmakla suçladığını iddia eden Aktekin, eleştirilerini şu sözlerle noktaladı: "Bu Yıldo beni sarhoş olmakla suçladı. Sen ona buna saldır işine gelmeyince çamur at. Bunun akıl hocası mı söylüyor? Bu lale Yıldo beni engellemiş. Mesajlarım gitmiyor. Terbiyesiz yarın bana gelecekmiş. Gelir inşallah. Antalya'nın vekiliysen Antalya'ya çalışacaksın. Yok öyle orda burada gezelemek. Adam ol."

KARŞI ATAK
Aktekin'in eleştirilerine karşı sessizliğini koruyan Sapan'a bazı partililer sahip çıktı. Gülnaz Ateş adlı bir kişi Aktekin'e şu sözleri söyledi: "Parti haini seni. 2 duble atınca içindeki parti düşmanlığı nasıl çıkıyor. Hoca bir de ekmek veriyor, yazık sana. Sizin gibi bir parti düşmanını nasıl genel sekreter yaptılar, biz Antalyalı olarak onu düşünüyoruz."

AKTEKİN'İ SAVUNDU

Aktekin'in eşi olduğu iddia edilen Özlem Baykan AK adlı bir başka kullanıcı ise Aktekin'i savundu. "Sap ile samanı ayırmak gerek. Kendini bilir o. Sana o oyu veren şehir kim? Ne işin var Ege'de? Kim ile? Yenilgi ve vade problemi olan siyasiler paniğe kapılıyor ve ne yazık ki sağa sola saldırıyor" şeklinde Twit'ler atarak tartışmaya müdahil oldu.

SARHOŞ İDDİASI
Tartışmaya dahil olan CHP Antalya isimli hesap ise Sapan'a destek çıkarak, "Sen ki Baykal ve vekillere hakaret et sonra o koltukta otur. Kimdir ki bu adam CHP'lileri ezecekmiş" dedi. Tartışmaya son noktayı 'Turizm Dedikodu' adlı bir Twitter kullanıcısı koydu. Yaşananların analizini yapan Twitter kullanıcısı Aktekin'e, "Mehmet Aktekin, gerçekten alkollü olduğunuzu düşünmeye başladık" dedi. Mehmet Aktekin ise kısa bir süre sonra yazdığı tüm Twit'leri sildi

SEÇİM SONUNDA HESAPLAŞACAK
Yıldıray Sapan, Mehmet Aktekin'in tüm kışkırtmalarına rağmen, sessizliğini bozmadı. Aktekin'in kendisini hedef alan sözleri ile ilgili SABAH Akdeniz muhabirinin sorularını telefonda cevaplayan Sapan, "Okudum ve çok üzüldüm. Bir üst düzey bürokratın bir milletvekiline üstelik kendisinin de partili olduğunu iddia eden bürokratın bu üslupla davranması, konuşması son derece haksız ve yanlış bir tavırdır. Kendisi adına da bir şanssızlık olduğunu düşünüyorum. Ben hiç bir zaman partimi ve partililerimi hatta milletvekillerimi sosyal medyada tartışmaya açmam" dedi.

SÖYELECEKLERİM VAR

Sapan, Aktekin'in Twit'leriyle ilgili, "Bunların konuşulacağı zamanlar vardır. O zamanlardan biri de seçim sonrası süreçtir. O gün gelince benim de biriktirdiğim, söyleyeceklerim mutlaka olacaktır. Bir milletvekili sadece seçildiği ilin değil tüm Türkiye'nin milletvekilidir. Bugün Antalya'da yarın ise Türkiye'nin öbür ucunda çalışabilir. Biz tatile değil çalışmaya geldik. Saklı gizli bir iş yapamıyoruz. Burada çalışan parti de CHP'dir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de iç savaş bitmek bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN