Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel: Uyan da balığa gidelim

Ak Parti Büyükşehir Adayı Türel, Akaydın'ı, "Seçim gelince Duraliler'in imar planını yapacağım diyor. 5 senedir neden yapmadın?" sözleriyle eleştirdi

Giriş Tarihi: 18.3.2014
AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Duraliler ve Avni Tolunay mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı'nın Duraliler açık semt pazarı alanında düzenlediği ve yüzlerce vatandaşın katıldığı mitingde iki başkan adayı, bölgedeki imar sorununun çözümüne yönelik ilgili önemli açıklamalar yaptı. Türel, döneminde su havzası problemini çözerek Duraliler'de imar planının yapabilir hale geldiğine dikkat çekip Duraliler'in imar problemini çözme sözü verdiklerini anımsatarak, "Su havzası gibi zorlu bir problemini ortadan kaldırarak bizden sonra gelenler artık imar problemini çözer diye bekledik. Ama boşuna bekledik. Maalesef milletin derdini kendine dert edinmeyenler, Antalya'da Ağustos böceği gibi yaz aylarında çalıp oynayanlar, kış aylarında aç gezenler memleketi de hizmet olarak açlığa mahkum ettiler. Belediye başkanı ve milletvekili olmadığım halde Hakan Başkan'la imar planının altlığı için gerekli olan bütün belgeleri aldık. Büyükşehir yapması gerekeni biz yaptık. CHP'li Büyükşehir, Duraliler'in imar planını yapar mı, diye umutla bekledik" dedi.

5 YIL SORUSU
İçerisinde kamu yararı ve Toprak Kurulu kararlarının olduğu dosyayı kalabalığa gösteren Menderes Türel, "Yalan atıyorlar. Belgeler yok dediler. Bu belgelere ne diyecekler acaba? Bunların hayatları yalan, hayatları iftira. İşte bu belgeleri, biz hazırladık ve belgeleri yapın şu imar planını diye Büyükşehir'e verdik ama nafile. Seçim geldi ya Büyükşehir sizi hatırladı. Ne diyor? Duraliler'in imar planını yapacağım, diyor. Biz de ne derler biliyor musunuz? Uyan da balığa gidelim, derler. 5 senedir neredeydin? 5 senedir Neden yapmadın? Niye Hakan Başkanımı öksüz bıraktın" eleştirisinde bulundu. Menderes Türel, "Göreve geldikten sonraki ilk meclis gündeminde Duraliler'in imar planını görüşeceklerini ve mahalleyi 6 ayda imara kavuşturacaklarını ifade etti. Göreve geldiklerinde bölgenin kanalizasyon sorunu kalmayacağını söyleyen Türel, bölgede orman alanı içerisinde kalan evlerin ve 2B ile ilgili mülkiyet sorunların çözümünde sona gelindiğini aktardı.

4 YIL BOYUNCA BOŞUNA BEKLE
CHP'li Büyükşehir, gerekli adımları atmadığı için Duraliler'in imar probleminin çözülemediğini belirten Başkan Hakan Tütüncü ise imar problemi çözülemediği için de yeni yolların açılması, semt pazarının üzerinin kapatılması, sosyal tesislerin inşası gibi kalıcı hizmetleri yapamadıklarının altını çizdi. Batı Çevre Yolu'nun yapılması için Duraliler, Avni Tolunay'ın ve Ünsal mahallelerinin bir kısmında imar planına ihtiyaç olduğunu anımsatan Tütüncü, "Planın yapılması için gerekli olan ve Büyükşehir'in alması gereken Kamu Yararı ve Toprak Kurulu kararlarını aldık. Ama 4 yılımız boşuna geçti. Keşke nazım imar planları çok daha önce yapılmış olsaydı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Uyan da balığa gidelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN