Haluk ÜNCEL: Muratpaşa'da Bulut projeleriyle öne çıkıyor

Giriş Tarihi: 19.3.2014
Antalya'da, yerel seçimde en büyük çekişme, şüphesiz Muratpaşa'da yaşanıyor. Üç parti, Ak Parti, DSP ve CHP Muratpaşa'ya sıkı sıkı asılıyor.
Adayların analizi yapıldığında da Ak Partili Aday Cihan Bulut ile DSP'li Süleyman Evcilmen'in ağır bastığı görülüyor.
Bu arada Muratpaşa'da CHP'nin varlığı da inkar edilemez ancak, adayı partisi kadar güçlü değil. Bu da CHP'nin en etkili olduğu bölgelerden birindeki handikabı…
***

CHP adayı Ümit Uysal'dan başlayalım.
Siyasi tecrübesi sadece bir dönem yaptığı CHP İl Başkanlığı'ndan ibaret. Ki bu dönem Antalya'da iyi bilinir. Bu nedenle Uysal'ın siyasi şeceresi kabul görmez. Partisine mensup, mevcut Belediye Başkanı Bekir Kumbul'un bir kez daha aday gösterilmeyip, kendisinin aday ilan edilmesi için Kumbul'u yıpratma kampanyasının başını çekenlerden biri olarak tanınır Ümit Uysal… Kumbul'un "Brütüs'ü" olarak da değerlendirilir.
Ama Deniz Baykal'ın hikmetidir ki o dönemde CHP lideri, ne Kumbul'u ne de Uysal'ı aklının ucundan bile geçirmemiş, bambaşka bir adayla eski Vali Ertuğrul Dokuzoğlu ile seçime girmeyi uygun bulmuştur. Günümüzde ise Uysal'ın Muratpaşa ile ilgili hiçbir projesi bulunmamaktadır.
***

DSP Adayı Süleyman Evcilmen ise üç dönemdir Muratpaşa Belediye Başkanlığı görevini yürütmektedir. DSP'den seçilip CHP'ye ilhak etmiş ve neticede yaşanan gelişmeler sonucu tekrar eski partisi DSP'nin çatısı altında bu yerel seçimlere girmiştir. Kendi deyimi ile bir "onur mücadelesi" vermektedir.
Büyükşehir Adayı Mustafa Akaydın ile eski İl Başkanı, şimdinin sade bir CHP üyesi Devrim Kök tarafından liste dışı bırakılmıştır. CHP'nin Genel Merkezi de onaylamıştır. Bu nedenle Evcilmen, tekrar başkanlığı kazanmak için makul CHP'lilerin desteği ile büyük bir uğraş vermektedir.
***

Ak Parti Adayı Cihan Bulut'a gelince; Bulut'u yabana atmamak gerekir. Bulut, iki dönemdir hem Muratpaşa hem de Büyükşehir Meclis Üyesidir.
Siyasi ve belediye yönetimi konusunda son derece tecrübeli ve donanım sahibidir. Meclis üyeliğinin yanında, en zor döneminde Antalyaspor Başkanlığı görevini üstlenerek, kulübün bugünlere gelmesini sağlayanlardan birisidir.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevini defalarca ifa etmiştir. Belediye nasıl yönetilir iyi bilmektedir. Zaten Bulut'un Muratpaşa için hazırladığı projelere bakıldığında, Bulut'un tecrübesi ve ilçe hakkında bilgisi ortaya çıkmaktadır.
Her projesinin ayağı yere basmaktadır.
Daha da önemlisi; projelerinin nerede yapılacağını ada/parseline kadar not düşmüştür. Afaki vaatlerde bulunmamıştır.
Gerek Ak Parti seçmeni gerekse tüm seçmenler tarafından Bulut'un tanınırlık oranı da hayli yüksektir.
Diğer adaylar ile kıyaslandığında da sadece Bulut'un Muratpaşa'ya proje bazında hizmet kazandıracak tek aday olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır.
Bulut, Muratpaşa'ya başkanlık kisvesi altında hizmet etmeyi son derece arzulamaktadır.
Nedeni de Muratpaşa'da yönetim yorgunu değildir. Aksine Muratpaşa'ya bundan sonra daha fazla hizmeti götürmenin heyecanını yaşamaktadır.
Bu şartlar altında Bulut'un Muratpaşa'da seçim kazanmaması için herhangi büyük bir engel yoktur.
Kolay olmayacaktır ama Bulut'un da zor günlerin görev adamı olduğu da ayrı bir gerçektir.
Bu konuda, iş hayatında ve siyasi yaşamında gerekli referanslara sahiptir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Muratpaşa'da Bulut projeleriyle öne çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN