Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumpaslar bitmiyor

Twitter'da Yıldıray Sapan'a saldıran Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aktekin, CHP'ye aitmiş gibi gösterilen sahte bir mail adresinden gelen kınama metni ile istifaya davet edildi

Giriş Tarihi: 19.3.2014
CHP Antalya'da kumpasların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin'in Twitter üzerinden CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'a ağır eleştiri ve hakaretlerde bulunmasıyla başlayan süreçte bir de sahte mail krizi yaşandı. chp.antalya@yandex.com mail adresinden CHP'li yöneticiler tarafından yazılmış gibi gösterilen ve Aktekin'i kınayıp istifaya davet eden bir açıklama metni, haber ajansları ve gazetelere servis edildi. Kimler tarafından gönderildiği belli olmayan açıklamanın altına CHP imzası atılarak şu sözlere yer verildi: "Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Rıfkı Aktekin'nin CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan hakkında Twitter üzerinden hakaretlere varan söylemleri partililer olarak bizleri derinden üzmüştür. CHP'li belediyemizde hiç bir bürokratın genel başkan düzeyinde görev almış yöneticimize ve vekillerimize bu ve benzer davranışlar içerisinde bulunmasını şiddetle kınıyor ve istifaya davet ediyoruz."

DİKKATE ALMAYIN

CHP İl Başkanlığı'nın bilgisi dışında CHP adına gönderilen mail, kısa sürede yankı uyandırdı. Aktekin'i istifaya davet eden mailin kendilerine ait olmadığını belirtmek isteyen CHP İl Başkanlığı, partinin bilinen mail adresinden açıklama yayınladı. İlk mail'deki açıklamaların kendileri ile ilgisi olmadığı belirtilerek, partinin resmi mail adresi dışında gelen mail'lerin dikkate alınmaması istendi.

BİZİM İLGİMİZ YOK
CHP Antalya İl Örgütü'nün açıklaması: "Bugün basın merkezlerine, CHP Antalya İl Örgütü'nün resmi e-mail adresiymiş gibi bir algı verdiği anlaşılan bir e-mail adresinden, bir takım açıklamalar yapıldığı bilgisi edinilmiştir. CHP Antalya İl Başkanlığı'nın basın merkezleriyle ilgili haber akışı, sizlerin de bildiği üzere 'chpantalyahaber@ gmail.com' adresinden yapılmaktadır. Bunun dışındaki herhangi bir e-mail adresinden gelen bilgileri, dikkate almamanızı, örgütümüzle ilişkilendirilmemesini bilgilerinize sunar, rica ederiz. Sözkonusu mail'deki fotoğraflarda bahsi geçtiği öne sürülen yazışmalara CHP Antalya İl Örgütümüzün herhangi bir dahli yoktur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumpaslar bitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN