'Mumları yatsıyı bulmuyor'

AK Parti Büyükşehir Adayı Türel, Beşkonak ve Karabük ziyaretinde muhalefetin yalanlarının yatsıyı bulmadığını, öğleyin söndüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 22.3.2014
AK Parti Antalya Büyükşehir Adayı Menderes Türel ve Manavgat Belediye Başkan Adayı Recep Barut, Beşkonak ve Karabük köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Menderes Türel, Büyükşehir Yasası'yla ilgili bugüne kadar birçok iftiralar atıldığını savunarak, "Bu kanunun çıkmasını engellemek için ellerinden geleni yapanlar, bugün bu yasayla en iyi hizmeti biz yaparız diyor. Bunların mumu yatsıya kadar bile sürmüyor, öğleyin sönüveriyor" dedi.

MİLLİ PARK SORUNU

Beşkonak bölgesinde yaşanan milli parklar sorununu bildiğini kaydeden Türel, "Sorun sadece burada değil, Antalya'nın birçok bölgesinde var. Geçtiğimiz günlerde Çevre Koruma Genel Müdürü'yle bu konuyu görüştük. Kağıt üzerinde milli park olmasına rağmen, fiilen milli park kapsamından çıkan yerleri yeniden belirlemek için bir çalışma yapacaklar. Ayrıca 30 Mart'tan sona milli parkların bağlı bulunduğu Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'yla buraya geleceğiz. Yaşadığınız sorunu yerinde görmesini sağlayacağız. İnanıyorum ki milli park meselesi de en kısa sürede sona erecektir." Türel, Beşkonak bölgesinin yıllardır hayali olan karayolunun inşasının başladığını ve bu yolun Beyşehir ve Isparta'ya kadar uzanacağı müjdesini de verdi.

SUYUN YÜZEYİNİ ALDIK

AK Parti Manavgat Adayı Recep Barut ise Beşkonak bölgesinde en önemli sorunun rafting, milli parklar ve içme suyu olduğunu söyledi. Köylerin MATAB'a alınmasıyla birlikte rafting konusunda da kendisine istek geldiğini kaydeden Barut, "Biz bölgede suyun sadece yüzeyini aldık. Biz bunu almasaydık, İsrailli bir firma rafting işletme hakkının kendilerine verilmesi için çaba gösteriyordu" dedi.

FİRMALAR BANA GELDİ

MATAB olarak aldıkları bu hakkı bir protokolle rafting işletmecilerine devretmeye hazır olduğunu ve protokolün de yanında bulunduğunu belirten Barut, "Belgeli firmalar geldi ve belgesiz iş yapan şirketlerin men edilmesini istedi. Burada 44-45 firma rafting yaptırıyor, onların ekmeğiyle nasıl oynarım" diye konuştu.

İÇME SUYU SORUNU KALMAYACAK
Bölgede yaşanan içme suyu konusunun da seçimlerden sonra kendileri tarafından Mayıs ayı sonuna kadar çözümleneceğini vurgulayan Barut, "İçme suyu konusu en hassas olduğum konudur. Bunun herhangi bir şekilde tolere edilmesi mümkün değil. Beşkonak'ın içme suyu konusunda bir çok defa girişimde bulunduk. Eğer bize görev verilirse içme suyu konusunu Mayıs ayı sonunda sona erdireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mumları yatsıyı bulmuyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN