Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemer'in kaderi değişecek

Girdiği 22 seçimi de kazanan AK Parti Kemer Adayı Üras, SABAH Akdeniz Haber Müdürü Okumamış'a bu seçimin Kemer'in kaderini değiştireceğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.3.2014
Küçük bir mahalle, sonra eski deyimle kasaba yeni haliyle ise belde olan Tekirova'nın yetiştirdiği siyasetçi, beldenin ikinci ve son belediye başkanı AK Parti'nin Kemer Belediye Başkan Adayı Yusuf Üras. 'Bir koltuğunda iki karpuz' deyimi sanki onun için söylenmiş gibi. Daha ilkokul yıllarında siyasetçi olmaya karar vermiş ender insanlardan birisi. Tuttuğunu koparan, girdiği yarıştan yılmayan ve hep kazanan olmayı seçmiş. Zaten yaşam kronolojisine bakıldığında bu açıkça görülebiliyor. İşte böylesine bir kişilikle Kemer'in geleceğini, ilçenin kaderini değiştirecek projelerini ve hayallerini konuştuk.

KAZANMAYI BİLİYOR

AK Parti'den Kemer Belediye Başkanı Adayı olan Tekirova Belediyesi ve GATAB Başkanı Yusuf Üras ile sohbetimize "Bu başarı nasıl gelişti" diye sorarak başladık. Üras'ın verdiği cevap hayli dikkat çekici: "Ben 8 yaşında belediye başkanı olmaya karar verdim. İçimde hep bir liderlik, önde gitme, çalışma şevki vardı. Sanırım doğuştan. 4 kardeşin en önde geleniyim, Allah bana sen önden git dedi, önden gittik. Askerden gelince ilk Tekirova Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, ardından Kemer Şoförler Odası Başkan Yardımcılığı, Tekirova'nın son köy muhtarı, Tekirova'nın ikinci ve son belediye başkanı, GATAB'ın ilk seçilmiş başkanı olduk. Şimdi de ilçe başkanlığı yolunda gidiyoruz. Çalışırsanız, karşılığını hep alıyorsunuz. Kemerliler beni, ben de onları hiç yolda bırakmadık. Hizmet ettiğiniz sürece insanlar sizi bağrına basıyor. İnsanlar ahde vefayı biliyorlar. Siyasette ahde vefa yok diyorlar ama ben tam aksine 'var' diyorum. Küçüklü büyüklü 22 seçime girdik, hiçbirisini kaybetmedik." Türkiye'de bir çok belediye başkanı ve siyasetçi gördük ama Üras gibi mütevazı olanına ender rastladım. Üras, bu mütevazılığı ile ilgili, "GATAB Başkanı olduktan sonra insanların birebir içinde olduk. Doğru dürüst resmi plakalı araç içinde olmadık. Giyimimden, oturup kalkmamadan vatandaştan farkım olmadı. Çöp süpürenden, çay dağıtandan, müdürüne kadar hepsinin mesai arkadaşı oldum. Hastalanan, öğrencililer olsun herkes beni tanır, çünkü hep yanlarında olduk. Bu çok güzel ama çok da zor. Her şey elimizde değil, yetkimizde değildi ama çözmeye çalıştık" dedi.

DEĞİŞİM İSTİYORLAR

Aday olmasını Kemer halkının istediğini anlatan Yusuf Üras, "Bazı haklar verilir alınmaz, bazıları da alınır. Çünkü çalışkan olduğumu, inatçı, tuttuğumu koparan biri olduğumu biliyorlar. GATAB Başkanlığımda Kumluca-Antalya arasındaki tüm sorunları bilen, nerede vana var, nerede hangi tip boru hattı var, hangi evin suyu az akar, orada sıkıntı nedir, nerede sinek bulunur, denizin neresi daha temizdir, neresinde güvenlik zafiyeti vardır olduğunu biliyoruz. İktidarın gücünü de arkasına alan kişi olarak, insanlar bizden hizmet bekliyor. Kemer'i hep aynı kişilerin idare etmesi, aynı kişilerin siyaset yapması, Kemer turizmini geriye götürdü, Kemer'i bitirdi. Kemer artık değişiklik istiyor" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kemer'in kaderi değişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN