Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkçı barınağını iki ayda hazırlarız

Giriş Tarihi: 24.3.2014

Balıkçılara teslimi seçim nedeniyle ertelenen balıkçı barınağını 2 ayda hizmete sokabileceklerini belirten balıkçı kooperatifi başkanı Cavit Tankuş, başkan adaylarından da söz aldıklarını söyledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yaptırılıp Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na, ardından da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredilen Balıkçı Barınağının 2 balıkçı kooperatifine teslimi, seçim nedeniyle uzadı. Devir imzalarının atılmasından sonra 2 ayda barınağı işler hale getirebileceklerini belirten Yeni Liman Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Cavit Tankuş, "Liman'daki bulunduğumuz alanı yat indirme yeri olarak kullanmak isteyen Antalya Serbest Bölge ile belediye başkan adayları yardım sözü verdi. Her başkan birer baraka yapsa bize yeter" diye konuştu.

EN LÜKS BARINAK OLUR

Tüm partilerin belediye bakan adaylarını davet ettikleri kahvaltıda sıkıntıları anlatıp destek sözü aldıklarını belirten Tankuş, "Seçim girince devir işlemleri uzadı. İmzalar atılınca, zaten sözlü olarak anlaşmaya vardığımız üst yapıları içeren uygun projeyi çizdirip hemen hayata geçiririz" dedi. Türkiye'nin en lüks balıkçı barınağı sözü veren kooperatifler, en büyük sorun olarak kanalizasyon ve su hattı olarak görüyor.

SAHTE ÜYE SIKINTISI

Barınağın işletme hakkının verileceği iki kooperatiften biri olan S.S. Yeşil Antalya Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Salih Atılgan'ın, barınağın yönetiminde birinci söz sahibi olmak amacıyla balıkçı ruhsatı olmayanları üye yaptığı iddiası ise ortalığı karıştırdı. Üye sayısı 70 olan Yat Limanı'ndaki kooperatifin üye sayısını 200'e çıkaran Atılgan, tepki alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkçı barınağını iki ayda hazırlarız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN