Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel: Kırcami'nin planı 6 aya hazır

Giriş Tarihi: 25.3.2014

AK Parti Büyükşehir Adayı Menderes Türel, Kırcami halkının uzun zamandır beklediği imar planı sorununu 6 ay gibi kısa bir sürede çözeceğini söyledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel Kırcami bölgesinin imar sorununu göreve geldikten sonra 6 ay içinde çözeceklerini söyledi. Menderes Türel, Kırcami'de bir miting düzenledi. Belediye başkanı olduğu dönemde yaptığı çalışmaları hatırlatan Türel, o dönemde çalışmalara, planların mahkemeden dönmemesi için çıkarılması gereken proje, rapor ve kararları almakla başladığını dile getirdi. Türel, "Öncelikle tarım envanterinin hazırlanması gerekiyordu. O tarım envanteri bilimsel bir rapor olarak çıktıktan sonra kamu yararı kararı, arkasından toprak kurulu kararı alınması gerekiyordu" dedi. Menderes Türel, kendilerinin bu kararları almaya başlaması ile birlikte birilerinin de yaptıkları itirazlar ve mahkemeler vasıtasıyla önlerine engeller çıkardığını anlattı. Bilimsel raporun çıkabileceği en kısa süre olan bir buçuk yıl içinde tamamlandığını sonra da toprak kurulu kararını aldıklarını dile getiren Türel, bunların ardından mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini söyledi. Türel "Biz Toprak Kurulu kararını aldık. Hemen yine yargıya gittiler. Maalesef yargıda alt mahkemede, idare mahkemesinde Toprak Kurulu kararının yürütmesinin durdurulmasına dair karar çıkarttılar. Biz de gittik bir üst mahkemenin kapısında yattık. 'Bu karar yanlıştır' dedik. Kırcami'nin hakkını sonuna kadar mahkemelerde savunduk. Nihayetinde istediğimiz kararı çıkardık. Yolumuzu açtık, yolumuza yeniden devam ettik" şeklinde konuştu.

EMSAL 0.80 OLACAK

Türel, yapılan tüm çalışmalara rağmen imar planının seçimlere yetişmediğini ve kendilerine yeniden görevin nasip olmadığını söyledi. Kırcami imar planının kendisinin şehircilikteki diploması olacağını ifade eden Türel, "Kayıtlara geçsin. Emsal 0.80 olacak, zayiat yüzde elliyi geçmeyecek. Dünyaya örnek bir şehir planı nasıl yapılacak, bunu Kırcamii'nde göstereceğiz" dedi.

MASA MASA DOLAŞTIM

AK Parti Büyükşehir Adayı Menderes Türel, Kırcami'nin kararlarını Ankara'da masa masa dolaşarak çıkaranın da kendisi olduğunu açıkladı. Mesele Antalya'ya hizmet olduğu zaman elinden gelen herşeyi yaptığını hatırlatan Türel, "Bu kararlar da çıktıktan sonra ne oldu? Büyükşehir 5 binlik planı kesinleştirmedi. Beş binlik planı neden yapmıyorsunuz? Mesele sizi kandırmak. Yapıyormuş gibi gözükmek" dedi. Seçimler yaklaştıkça iftiraların da art arda gelmeye başladığını kaydeden Türel, kendisinin bu bölgede arazi topladığını bile iddia edenlerin olduğunu söyledi. Türel, Kırcami bölgesinde dikili bir ağacının bile olmadığını, tek amacının Antalyalılara hizmet olduğunu kaydetti.

AKAYDIN'A YÜKLENDİ

Türel, Mustafa Akaydın'ın seçildikten 2 sene sonra "Kırcami'de plan yapmayacağım. Kırcami yeşil kalacak" dediğini, seçimler yaklaşınca da "Plan yapacağım" dediğini hatırlattı. Kamu yararı kararı ve toprak kararı olmadan imar planı yapılamayacağını iddia eden Mustafa Akaydın'ın bir anda her iki karar olmadan seçime 6 ay kala plan yaptığını dile getiren Büyükşehir Adayı Menderes Türel zamanın kendilerini bir kere daha haklı çıkardığını belirtti.

CEVABI TARAFTAR VERDİ
Menderes Türel'e 'Sen kimin çocuğusun' diyerek hakaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a cevabı Antalyasporlu taraftarlar verdi. Türel'in mahalle mitingine gelen, 07 Gençlik üyeleri "Antalya'nın çocuğu Menderes Türel" tezahüratları yaptı. Grup, Menderes Türel'in kimin çocuğu olduğunu biz çok iyi biliyoruz mesajı verdi. Mitingi izleyen vatandaşların da taraftar gurubuna eşlik etmesi ile Türel lehine atılan sloganlar, Muratpaşa sokaklarında yankılandı. Öte yandan Menderes Türel, bir dönem Atatürk takiyyeciliği yapan, sonra Pensilvanya'dan emir alan, şimdi de bozkurt işareti yapan Akaydın'ın, ne olduğuna kendisinin karar vermesi gerektiğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Kırcami'nin planı 6 aya hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN