Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türel: Son 5 yılda 15 sene kaybettik

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Türel, "Antalya'da son 5 yılda 15 sene kaybedildi. Taş üstüne taş konulmadı. Ne oldu, Antalya kaybetti" dedi

Giriş Tarihi: 26.3.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, Alanya'da halk otobüsçüleri, servisçiler ve minibüsçülerle bir araya geldi. Türel, ulaşım ile ilgili kararları birlikte alacaklarını söyledi. Siyasette rekabetin nezaketle olması gerektiğini vurgulayan ve rakiplerin son haftalarda iyice iftira çirkefine bulaştıklarını kaydeden Türel, "Biz onların edebiyle cevap vermeyeceğiz, bizim edebimiz çok farklı. Biz Alanya'ya nasıl hizmet ederiz, onun çözümlerini arıyoruz, arayacağız" diye konuştu.

KAYBEDEN ANTALYA

Daha sonra Alanya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nı ziyaret eden Türel, önceliklerinin Alanya'nın, Antalya'nın kazanması olduğunu ifade etti. Bunu kazandıracak kadroların göreve getirilmesi halinde sorunun istenildiği ölçüde çözüleceğini anlatan Türel, "Kazandıracak kadro görev almazsa o zaman Alanya'mıza yazık olur. Antalya'da son 5 senede 15 yıl kaybettik. Büyükşehir Belediyesinde Antalya'da 5 değil, 15 sene kaybedildi. Taş üstüne taş konulmadı. Ne oldu, Antalya kaybetti" diye konuştu.

İŞ İŞTEN GEÇER
Türel, sivil toplum örgütlerinin aynı zamanda kanaat önderi olduğunu, bu kişilerin önderlerinin misyonunun sadece mesleki sorunlarının giderilmesinden ibaret olmadığını dile getirdi. Meselenin 'herkese hayırlı uğurlu olsun, kim kazanırsa kazansın, önemli değil" noktasında değerlendirilmemesi gerektiğini bildiren Türel, "Allah korusun, Antalya'daki gibi bir kazaya uğradığınızda iş işten geçmiş olur. Antalya'da Menderes Türel zamanında ne yapılmışsa her şey ondan ibarettir. O yüzden sizlere de sorumluluk düşmektedir" dedi.

SİPAHİOĞLU'NA DESTEK
Alanya'da kendisini ispatlamış, halkın gözünde çok ciddi şekilde bilinen Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'nun, tecrübesini Büyükşehir Yasası ile daha iyi ortaya koyacağına işaret eden Türel, "Türkiye'de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olabilme birikimimi Antalya'ya taşıyacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türel: Son 5 yılda 15 sene kaybettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN