Altınova'ya müjde

Giriş Tarihi: 27.3.2014

Başkan Hakan Tütüncü, Altınova'nın 30 yıla yakın talep edilen imar planını yaptıklarını, parselasyon çalışmasını da bu yıl içerisinde bitireceklerini söyledi

Kepez Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Hakan Tütüncü, Antalya Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Altınova Sinan Mahallesi'nde gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. Altınovalıların 30 yıldır bölgenin imar planının yapılmasını talep ettiğini anımsatan Başkan Tütüncü, "30 yıl boyunca Altınova'ya kimse bir şey yapmamış. 'Getir para, ver para yapalım imar planını' denmiş. Göreve geldiğimizde Altınova'nın imar planı yoktu. Bölge insanı o kadar çok kandırılmış ki, onların paraları, zamanları çarçur edilmiş. Göreve gelir gelmez, 30 yıldır süren bu hadise Altınova'nın çilesi olmaz dedik. 5 yıl karşımıza çıkarılan yargı, imar ve Büyükşehir engellerini bir bir yıkarak Altınova'nın imar planını kesinleştirdik. Artık Altınova'nın bir imar planı var" dedi.

PARSELASYON SÜRÜYOR

Bölgenin parselasyon çalışmasının devam ettiğini kaydeden Başkan Hakan Tütüncü, "Parselasyonu yani 18 uygulamasını, Altınova'yı 5 bölgeye ayırarak gerçekleştiriyoruz. Birinci bölgenin parselasyonunu bitirdik ve evraklarını da Tapu Sicil Müdürlüğü'ne teslim ettik. Şimdi Tapu Müdürlüğü, imar tapularını önümüzdeki günlerde verecek. Diğer kısımların parselasyonunu da 2014 yılı içerisinde çözeceğiz. Bizden öncekiler neden yapamadı da biz yaptık? Çünkü sözüyle, özüyle doğru olanlardandık. Planlama tamamlanınca Altınova'daki ticaret merkezleri canlanacak. Konut alanlarında imara uygun binalar yapabilecek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınova'ya müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN