Vatandaş trafikten bıktı

Giriş Tarihi: 27.3.2014

SABAH Akdeniz'in yeni seçilecek başkanlardan beklentilerini sorduğu Antalyalıların dilinden trafik sorunu düşmüyor. Antalyalı ikinci sorun olarak da yapılardaki mimari çirkinliği görüyor

GÜLSÜM ORUÇ (EVHANIMI)

Antalya'nın en büyük sorunu trafik ve orta sınıf insanların kalabileceği konaklama yerleri. Kent merkezinde işimiz olduğu zaman; gidip işini halledip geri dönmek bir günümüzü alıyor. Artık özel araçlarla kent merkezine gitmek imkansız. Çünkü aracı koyacağınız otopark yok. Kent merkezinde kaldırımlar bile araçların işgali altında. Trafik ve kent merkezindeki otopark sıkıntısına çözüm bulunmalı.

ONUR YILMAZ (MEMUR)

Ara sokaklar tıkanıyor
Her yıl orta ölçekli bir il nüfusu kadar göç alan Antalya'nın en büyük sorunu trafik. Özellikle sabah ve akşamları kentin ana arterleri ve ara sokakları yoğun trafik nedeni ile kilitleniyor. Bir yerden bir yere gitmek için aracınla saatlerce önce yola çıkmak zorundasın. Yoksa gideceğin noktaya ulaşamıyorsun. Kentin ikinci büyük sorunu ise mimari görsel kirlilik. Bunlar çözülmeli.

SEZİN ARIK (ÖĞRENCİ)

Trafik ve alt yapı
Antalya'nın
en büyük sorunu trafik ve alt yapı. Özellikle kış aylarında yağmurun ardından kentte trafik kilitleniyor. Bir yerden, bir yere toplu ulaşım veya özel aracınızla gitmek sorun hale geliyor. İşe gitmek ve dönmek ise imkansızlaşıyor. Yağmurlu havalarda trafiğin kilitlenmesinin en büyük nedeni ise altyapı sorunu. Yollarda su birikintisi, sel baskını Antalya'ya yakışmıyor.

HAYRİYE TURAN (EVHANIMI)

Konaklama sorunu
Kentin en büyük sorunu elbette trafik. Ancak herkes bunu gündeme getirdiği için ben bu soruna değinmek istemiyorum. Diğer ikinci sorun bence Antalya'ya dışarıdan gelen insanların kalacağı konaklama yerleri. Artık Antalya'da deniz turizminin yanında sağlık turizmini de var. Ancak bu insanların kalabileceği otel ve sosyal tesisler yok. Bu soruna yetkililer çare bulmalı.

AYŞE ÖZKAN (MEMUR)

Mimari kirlilik var
Antalya'nın en büyük sorunu trafik, görsel ve mimari kirlilik. Kente artık kendi aracınızla veya toplu taşıma ile de bir yerlerden bir yere gitmek sorun. Trafiğe acil çözüm bulunması gerekli. Yeni seçilecek belediye başkanı bu soruna çare bulmalı. Antalya gibi her yıl 13 milyon yerli ve yabancı turistlik ağırlayan kentte mimari ve görsel kirlilik yakışmıyor. Çözüm üretilmeli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş trafikten bıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN