Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Döşemealtı'da yalanın belgesi

AK Parti Döşemealtı Adayı Nurettin Tursun, CHP Adayı Genç'in sözlerine belgeyle yanıt verdi

Giriş Tarihi: 28.3.2014
Antalya'nın AK Parti Döşemealtı Belediye Başkan Başkan Adayı Nurettin Tursun, CHP adayı Turgay Genç'in kendisini hedef alan sözlerinin tamamen yalan olduğunu söyledi ve belgeli yanıt verdi. Kendisi ile ilgili iddianamenin içeriğine bakıldığında 'karalama kampanyası' olduğunun çok net görülebileceğini belirten Tursun, "Hakkımızda çıkan kararı Yargıtay'a taşıdık. Yaptığımız itiraz üzerine Yargıtay, itiraz nedenlerimiz haklı bulmuş ve dava düşmüştür" dedi.

HALKI YANILTTILAR

CHP Adayı Turgay Genç'in sadece yerel mahkemenin kararını kamuoyu ile paylaşarak Yargıtay'ın kararını gizlediğini ve halkı yanılttığını kaydeden Tursun, "Sırf bu davranıştan bile maksatlı ve iftira olduğunu anlamak çok da zor değildir" dedi. Nurettin Tursun "Bizi karalamaya çalışanlar kendi sicillerini kontrol etsinler. Madem sayın CHP adayı hakkımızda asılsız bir belge ortaya koymuş, o zaman biz de kendisi hakkında mahkemenin kesinleşmiş haciz ve mahkumiyet kararını kamuoyuyla paylaşalım. Aslında tarzım değildir bu tür bir siyaset ama beni buna mecbur bıraktılar" dedi.

GENÇ BORCUNU ÖDESİN

Tursun, kamuoyu ile paylaştığı belgeyi göstererek, "Belgede Antalya 1. İcra Ceza Mahkemesi'nin ilgili sayı ve kararıyla verdiği mahkumiyet kararı görünüyor. Arkadaşımız borçları yüzünden mahkumiyet cezası almış. Sözünü tutmayan ve borcunu ödemeyen bir insana güven olur mu? Döşemealtı halkı daha borcunu ödemeyen ve bu nedenle sayısız dosyaları bulunan bir adaya nasıl güvensinde oy versin. Sayın Genç icra memurlarını ağırlamak için ve bu dosyalarla halkı yönetmek için mi başkanlığa talip olmuştur?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Döşemealtı'da yalanın belgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN