Ukrayna'da last minute umudu

Giriş Tarihi: 28.3.2014

Ukrayna Türk Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşaviri Yıldız, son dakika turları için umut verdi

Ukrayna Turizm Fuarı'ndaki en büyük stant ile 'En İyi Stant' ödülünü alan Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşaviri Berat Yıldız, Ukraynalı turistin son dakikada Türkiye tatili yapacağını müjdeledi. Sokak olaylarının bittiğini ve yardım paketi görüşmelerinin yapıldığı IMF desteğiyle de Ukrayna Grivna'sının döviz karşısında tekrar yükselişe geçeceğini belirten Yıldız, "Şu anda trafik akıyor. Bu da normalleşmeyi gösterir. IMF desteğiyle Ukraynalıların önünü görmesiyle, son dakika turları artacak" diye konuştu. Fuarda Ukraynalı acentelerin katılımının beklediğinden çok daha yüksek olduğunu belirten Yıldız, tur operatörleriyle irtibat halinde olduklarını söyledi. Bu yıl son dakika turlarının çok daha önem kazanacağını vurgulayan Yıldız, "Çok ani siyasi olaylar olmazsa, tahminimiz geçen yıldan daha fazla Ukraynalı turist Türkiye'ye gidecek. Çünkü Türkiye, Ukrayna'nın birinci turizm tercihi" dedi.

KATILIM AZ OLDU

Fuara bu yıl İspanya, Mısır katılmazken, İtalya da bölgesel katılım gösterdi. Türkiye'den ise Kemer ve Alanya'dan katılımlarının olduğunu belirten Yıldız, "Özel sektör katılımı az oldu. Fuarın seçimlere denk gelmesi buna büyük etken" dedi.

750 BİN KİŞİ GELECEK
Mayıs ayı sonunda her şeyin daha net görülebileceğini belirten Yıldız, Türkiye'nin güvenilir seyahat ülkesi olduğunu bir kez daha göstermek için Ukrayna meydanlarında Türkiye görselleri sergilediklerini söyledi. Bundaki tek amacın Ukrayna'dan turist göndermek olmadığını ifade eden Yıldız, "Türkiye'nin imajının da Ukrayna'da en iyi yerde olduğunu tescilini yenilemek istedik. Bunun meyvelerini de alıyoruz. Tahminim, bu yıl Türkiye'nin en yüksek olan 730 bin Ukraynalı turist barajını geçeceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna'da last minute umudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN