Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha güzel bir Antalya için

Giriş Tarihi: 29.3.2014

SABAH Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış, seçim öncesi son röportajında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'i ağırladı

Tarihi gün gelip çattı. Yarın hem Türkiye'nin hem de Antalya'nın kaderini değiştirecek tarihi bir seçim günü. Geri sayımda son bir gün. Yarın Antalyalılar şehrin anahtarını kime teslim edeceğini belirleyecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel ile bugünkü röportajım seçim süreci içindeki son röportajım. Kendisini önce gazeteci olarak tanıdım. Sonra ATSO Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gazeteciliğimde yakından takip ettim. Daha sonra kendisini TBMM'de ülke yönetimine ve Antalya'ya katkıları ile takdir ettik. 10 yıla yakın sürelik siyasi hayatına büyük görevler sığdırmış tam bir Antalya sevdalısı. Türel'i Antalyalılara anlatmak yersiz. Çünkü kendisini proje tanıtım toplantısında dinlerken söylediği, "Antalya benim doğduğum şehir, ekmeğim, suyum, yaşlanacağım ve toprağına yatacağım şehir" sözleri sanırım her şeyi anlatmaya yetiyor ve artıyor. Sayın Türel bizi kırmayıp ilk kez eşi Ebru, oğulları Akant ve Akın ile röportaj yaptığımız Hilmi Beken Tesisleri'ne geldi. Tam bir mutluluk tablosu içinde gerçekleştirdik söyleşimizi. Aslında bir gazetecinin meslektaşı ile röportaj yapmanın zorluğu içinde. Röportaj sonrası Türel'i, Ekşili Köyü'nde gerçekleştirdiği halkla buluşmada da takip etme fırsatı bulup, kendisine gösterilen sevgiye de yakından şahitlik ettik.

HER SÖZÜNDE ANTALYA

Son günün ilk sorusu olarak, "Seçim yarışında finale geldiniz, son durumu nasıl görüyorsunuz?" dediğimiz Menderes Türel, her cümlesinde eksik etmediği Antalya aşkı ile cevap verdi: "Buradan bütün Antalya'ya, güzel Antalyamın, sevgili Antalyamın güzel insanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Antalya, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı, vitrini olan, Türkiye'ye destek olan büyük bir ildir. Antalya, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik hedefine en fazla destek olma, lider Türkiye'nin, lider illerinden birisi olma iddiasını ve sorumluluğunu taşıyacaktır. Antalya bırakın yabancı şehirleri, yabancı ülkelerle yarışacak bir ildir. Antalya'yı seven, Antalya'da yaşayan herkes Antalya'nın geleceğine oy verecektir. Ben iki küçük çocuk babasıyım, bütün amacım onlara güzel bir Antalya'yı gururla bırakmaktır. Her anne ve baba benim gibi evlatlarının geleceğini, her genç kendi geleceğini düşünerek oy verecektir. Hepimiz, çocuklarımız ve gençlerimiz için daha güzel, daha zengin, daha modern bir Antalya olmasını isteriz. Ben 2004'te görev yaptığımda 6 ayda Antalya'nın çehresini değiştirdim. İstanbul'dan, Ankara'dan gelenler 'nereye geldik biz' diye şaşırdılar. 2004'te Antalya kasaba gibiydi, biz Antalya'yı şehir yaptık."

HİZMETE TEŞEKKÜR

Türel'in cevapları arasında geçmişi unutmaması dikkatimizden kaçmadı. Geçmişe övgü dolu sözlerle teşekkür eden Türel, "Tabii ki bizden önce Sayın Hasan Subaşı ve Sayın Bekir Kumbul da güzel hizmetler yapmıştı, ama biz de çok hizmet yaptık. Ama maalesef bizden sonra birkaç kaldırım ve iki üç küçük bina dışında neredeyse çivi çakılmadı. Antalya durdu, iddiasını, vizyonunu kaybetti. Benim gönlüm buna razı olamaz, çünkü Antalyam durursa Türkiye durur. Bu sebepledir ki ben Ankara'yı bırakıp Antalya'ya daha iyi hizmet getirmek için yine göreve talip oldum. Antalya artık farkı gördü ve buna göre en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Büyük Türk milleti her zaman, her türlü müdahaleye, yönlendirmeye rağmen doğru karar verir. Antalya da Antalya'nın geleceği için en hayırlı şekilde oy verecektir" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Daha güzel bir Antalya için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN