Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beklenti trafiğe çözüm

Antalyalıların seçimde ipi göğüsleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den ilk beklentisi kangren haline gelen trafik sorununun çözümü. Engelliler de kaldırımların düzenlenmesini talep etti

Giriş Tarihi: 1.4.2014
VELİ KUŞCU (İŞÇİ)

Ben, Santral Mahallesi'nde oturuyorum. Antalya'nın en büyük sorunu ulaşım. Artık özel araç ile toplu ulaşımla veya motosikletle kent merkezine gitmeye korkuyoruz. Bunun tek nedeni, günün her saati kilitlenen ve bir türlü açılmayan trafik. Bu sorunu aşmak için köklü çözüm şart. Toplu ulaşımı iyileştirerek, vatandaşların bunu tercih etmesi sağlanmalı. Yoksa önlem alınmadığı taktirde bir yıl içinde şu an kaplumbağa hızıyla ilerleyen trafik akmaz. Acil önlem şart.

AHMET AKBULUM (İŞÇİ)

Engelliler için park
Antalya'nıN en büyük sorunu trafik. Turistlik bir kent deniyor ancak, kent merkezinde bir yerden bir yere ulaşmak ister özel aracınızla ister toplu ulaşım araçları ile imkansız hale geldi. Buna çok acil çözüm bulunmalıdır. Lara merkezi tek yol ile bağlı. 500 bin nüfusun yaşadığı bir bölge tek yolla merkeze bağlanmaz. Park var ancak engelliler için hiçbir bölüm yok. Engelliler için bölümler yapılmalı.

ALİ IŞIK (TAKSİCİ)

Işıklar geçit vermiyor
Bir taksiciye Antalya'nın en büyük sorunu ne diye sorarsanız, diyeceği tek şey, trafik, trafik, trafik. Artık kenttin ara caddeleri bile kilitleniyor. Müşteri taksiye biniyor. Lara'ya gidecek. Trafik uyarısını yapmamamıza rağmen; Cumhuriyet Meydanı'ndan gitmek istiyor. Giriyoruz yola, trafik karınca hızıyla ilerliyor. Antalya'nın marka olan caddelsi Işıklar, trafik nedeniyle geçit vermiyor. Acil önlem şart.

HAYRETTİN UĞUR (MEMUR)

Hak kayıpları büyük
Kepez'de oturuyorum. Yıllardır vergisini verdiğimiz taşınmaz arazilerimiz kamulaştırılırken 400 metrekare toprağımızın 300 metrekaresini belediye alıyor. Geriye kalan 100 metrekaresi bize kalıyor. Bana göre bu büyük bir hak kaybı. Bir yurttaş olarak yeni belediye başkanından bu hak kaybının önüne geçilmesini istiyorum. Antalya'nın en önemli bir diğer sorunu ise kangren olan trafik.

YASİN ELİÇİ (EMEKLİ)

Engelliler çok zorda
Antalya'nın en büyük sorunu engelliler için ulaşım, park ve diğer sosyal alanlar. Son yıllardan kaldırım geçişlerinde engelli araçları için geçişler konuyor ancak, bunların hiç biri nizami değil. Hiçbir engelli aracı, buralardan rahatlıkla gelip geçemez. Taşeron şirket, kaldırım yenileme ihalesini alıyor. Kafasına göre kaldırımı düzenleyip, engelli araçların geçeceği rampaları rast gele yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beklenti trafiğe çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN