Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biri tamam, biri devam

Batı Akdeniz Bölgesi'nin iki kardeş kentinden Isparta'da Yusuf Ziya Günaydın başkanlık koltuğunu korurken, Burdur Belediye Başkanlığı koltuğuna ise Sabahattin Akkaya'nın yerine seçimde ipi göğüsleyen Ali Orkun Ercengiz oturdu

Giriş Tarihi: 1.4.2014
Burdur'un tercihleri
Burdur Belediye Başkanlığı seçiminde CHP Adayı Ali Orkun Ercengiz, mevcut Belediye Başkanı Sabahattin Akkaya'ya üstünlük sağladı. Ercengiz, Burdur'un yeni belediye başkanı oldu. Çeltikçi ilçesinde belediye başkanlığı AK Parti'den CHP'ye geçti. Bu ilçede CHP Adayı Recep Aydın, AK Parti Adayı Rıza Yanar'a karşı üstünlük sağladı.

KARAMANLI AK PARTİ

Karamanlı ilçesinde ise Çeltikçi'nin aksine belediye başkanlığı CHP'den AK Parti'ye geçti. Seçimde AK Parti Adayı Fatih Selimoğlu, rakibi CHP Adayı Mehmet Özger'i geçti. Tefenni ilçesinde belediye başkanlığını MHP, AK Parti'den aldı. MHP Adayı Ümit Alagöz, AK Parti Adayı Ömer Okatan'ı geride bıraktı. Burdur ilçelerinin 7'sinde belediye başkanlıklarında parti değişikliği olmadı. İlçelerden Altınyayla, Bucak, Çavdır, Gölhisar ve Kemer, AK Parti, Yeşilova CHP, Ağlasun ise MHP ile devam kararı verdi.

Isparta'da yeniden Günaydın
Isparta Belediye Başkanı ve MHP adayı olarak yeniden ipi göğüsleyen Yusuf Ziya Günaydın, ilk açıklamasında, "Isparta'da yeni bir hizmet dönemi başlıyor" dedi

DAHA ÇOK ÇALIŞMA SÖZÜ

Resmi olmayan sonuçlara göre Isparta Belediye Başkanlığını yeniden kazandığını açıklayan MHP adayı Günaydın, seçim sonuçlarını partisinin il başkanlığından takip etti. Günaydın, kazanmasının kesinleşmesinden sora yürüyerek Isparta Belediye Başkanlığı'na gitti. Belediye binası önünde havai fişeklerle yapılan kutlamalara katılan Günaydın, "Isparta'da yeni bir hizmet dönemi başlıyor. Bu tarihten itibaren daha çok çalışmaya söz verdim. Sizlerin bu sevgisi bana doping yaptı. İnşallah büyük hizmetleri Isparta'mıza sunacağız. Ispartamız başka bir şehir olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biri tamam, biri devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN