Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsyan fitili ateşlendi

Seçimlerden hezimetle ayrılan CHP'de sular kaynamaya başladı. Eski İl Başkan Yardımcısı Öztürk, İl Başkanı Devrim Kök ve Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan'ı istifaya davet etti

Giriş Tarihi: 4.4.2014
Antalya'da Büyükşehir'i kaybeden CHP il yönetimine karşı ilk tepki eski İl Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk'den geldi. Seçimlerde alınan başarısız sonuçların baş mimarının İl Başkanı Devrim Kök olduğunu söyleyen Öztürk, "Devrim Kök, İl Başkanı olduğundan beri partiye emek veren parti büyüklerini dışlayarak, çatışma yaratarak, hakaret ederek CHP'nin Antalya'yı kaybetme sürecini hızlandırmıştır" dedi.

BAŞARISIZ YÖNETİM

Yaptığı yazılı açıklama ile Kök'e duyduğu öfkeyi sert bir dille ortaya koyan Öztürk, "Devrim Kök seçim sürecini kendi siyasi ikbali ve belediye başkanlığı beklentisi doğrultusunda yönetmiş, Büyükşehir Belediye Başkanı'nın emrine girerek tüm ilçe belediye başkanlarını karşısına almış, Antalya'nın yüzde 65'inde sağcı, AK Parti kurucusu, MHP'li adaylarla seçime gitmiş, '1 oy fazla alanı aday göstereceğiz' lafının arkasına sığınıp CHP'nin oy deposu Muratpaşa'yı başkanlık hayalleriyle yangın yerine çevirmiş, henüz yerel seçim sürecinin başında 'Benim olduğum her yerde sandık olacak' derken, önseçim yapılmasına rağmen 'Ben hiçbir yere aday değilim' diyen Kök, İl Başkanlığı'ndan istifa ettiğini kamuoyuna duyurup, Muratpaşa'ya başkan adayı olmaya çalışmıştır" şeklinde ifadelerde bulundu.

İSTİFA ETMELİ
İl Başkanı Devrim Kök ve Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan'ı istifaya davet eden Öztürk, açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Belediye başkan adaylarının belirlenmesinde yapılan hatalar, meclis üyeleri listelerinin oluşumunda da yapılmıştır. Seçim sürecine ilişkin yapılan daha pek çok hata da bulunmaktadır. Ancak partinin zarar görmemesi için taban ve parti büyükleri bu zamana kadar hep sustu. Şimdi konuşma zamanı. Ben buradan tabanın sesini sizlerle paylaşarak Antalya'da CHP'nin kaybetmesine neden olan İl Başkanı Devrim Kök'ü, Muratpaşa yangın yerine dönerken sessiz kalan İlçe Başkanı Ercan Erkan'ı ve başarısız yöneticileri istifaya davet ediyorum."

BAŞARISIZ OLDUK

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde oluşturulmak istenen paralel yapının baş mimarlarından CHP İzmir Milletvekili ve Antalya Müfettişi Erdal Aksünger ise yaptığı açıklamada, Antalya ve İzmir'de alınan sonuçların CHP'nin kendi başarısızlığı olduğunu söyledi. İzmir Milletvekili Aksünger, seçimin ardından yaptığı değerlendirmede, başarısızlığın nedenini parti içindeki iç karışıklıklara bağladı ve kayıpların AK Parti'nin başarısı olmadığını, CHP'nin başarısızlığı olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

KÜSKÜNLER KAYBETTİRDİ
CHP İzmir Milletvekili ve Antalya Müfettişi Erdal Aksünger "Açıkçası beklediğimizi bulamadık. Bunun altında çeşitli nedenler tabi ki var. Çıkıp 'Şu yaptı, bundan oldu' demenin de bir anlamı yok. Partide maalesef küskünler yaratıldı. Ciddi bir orandır bu. Ayrıca küçük ilçelerde etkili oldular. Partiden ayrılanlar ve küsenler partinin karşısında durdu. Merkezde bu oran fazla olmayabilir ama dış ilçelerde kayıplara neden oldu. Partide yine sıkıntı yaratan diğer konu da adaylık sürecinin uzamasıdır. Süre uzun olunca par- tiden kopmalar oldu. Beklentiler parti içinde karşılanamadı. Bu işin sorumlusu AKP demek doğru değil. Parti kendi kurdunu içinden yarattı. Sonuç da böyle oldu" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsyan fitili ateşlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN