Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Profesyonellerin rekor beklentisi

Turizmdeki olumlu gelişmeler nedeniyle yüzleri gülen POYD üyeleri, 2014 yılı sezonuna mutlu ve yeni bir rekor umuduyla giriyor. Yöneticiler, İranlıların sezon öncesi moral olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 4.4.2014
Aylık toplantıda bir araya gelen Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) üyeleri, olumlu gelişmeler nedeniyle turizm sezonuna mutlu ve yeni rekor umuduyla girdiklerini ifade etti. Su Otel'deki öğle yemeğinde buluşan 50'ye yakın otel yöneticisi, mevcut durumu anlatıp, yüksek sezonun nasıl geçeceğini işaret eden bilgilendirmeler yaptı.

RUSLAR İNDİRİM İSTEDİ

IC Otel Green Palece Genel Müdürü Derya Billur, erken rezervasyonlarda azalma olmadığını, geçmiş yıllarda düşüş yaşanan İsrail pazarında artılar olduğunu ve kendi otel grubunda Alman pazarında artış kaydedildiğini açıkladı. Rus pazarının yüzde 5- 10 gibi indirim yapılması için ciddi baskı yapıldığını açıklayan Billur, ancak bu talebe turizmcilerin karşılık vermediğini söyledi. Ruble'nin dolar karşısında değer kaybetmesi nedeniyle tatile çıkan Rus turist sayısının azalmayacağını belirten Billur, ancak buna karşılık, tatil sürelerinin kısalabileceğini söyledi.

FİYATLARI İNDİRMEYİN

Rus pazarının indirim isteğine karşı genç meslektaşlarını uyaran duayen Genel Müdür Salih Çene, "Yelkenleri suya indirmeyin. Size tavsiyem, fiyat istikrarını devam ettirmeniz. Antalya tesisleri yavaş yavaş hak ettiği fiyatları almaya başlıyor" şeklinde konuştu.

İRANLILAR DOPİNG OLDU

Nevruz Bayramı nedeniyle Lara- Kundu bölgesi otellerine 30 bine yakın İranlının gelmesini değerlendiren Baia Lara Otel Genel Müdürü Özgür Bayrak, otel başına 350-400 bin dolar bırakan İranlıların, Mart ayında turizmcileri rahatlatan en önemli unsur olduğunu söyledi.

İSTİHDAMI BAŞLATTILAR
İranlıların ilgisi sayesinde kışın işsiz kalan personelin ortalama bir ay daha erken sezona başladığını belirten Derya Billur, Nevruz Bayramları sayesinde işsizlik süresinin biraz daha kısaldığını ifade etti. Toplantı sonrası açık havada yeni üyelerle birlikte aile fotoğrafı çektiren otel yöneticileri, akıllı telefonlarıyla yeni moda selfie'ler de çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Profesyonellerin rekor beklentisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN