Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'ya Hintli ilgisi

Avrupa'da yaşayan Hintli ve Pakistanlılar, tatilleri için Antalya'yı tercih ediyor. Hintli ve Pakistanlı turist sayısı 8 yılda 14 binden 72 bine ulaştı

Giriş Tarihi: 5.4.2014
Avrupa'da yaşayan Hintli ve Pakistanlı, tatil yapmada Antalya'yı tercih ediyor. Başta İngiltere, Almanya ve İskandinav ülkelerinde yaşayan Hintli ve Pakistanlılar, bahar döneminde tatillerini İspanya, Yunanistan ve İtalya yerine Türkiye'de yapıyor. Türkiye'ye gelen Hintli turist sayısı 8 yılda 14 bin 700'den 72 bine ulaştı. Hintli ve Pakistanlı turistler, tatil yapmada Türkiye'de birinci sırada Antalya, ikinci sırada İstanbul, üçüncü sırada Muğla ve dördüncü sırada İzmir'i tercih ediyor.

AİLECE TATİL

Zengin Hintli ve Pakistanlı turistler, beş yıldızlı otellerde tatil yaparken, orta gelir grupları apart otelleri tercih ediyor. Hintli ve Pakistanlılar, tatil yapmada İskandinav ülke turistleri gibi ailecek tatil yapmayı seviyor. Pakistanlı ve Hintlilerin Türkiye'de ortalama tatil süreleri 8 gün, tatil yaptıkları sürece ortalama harcamalarının ise 750 dolar olduğu belirtiliyor.

ANTİK ŞEHİRLERİ SEVİYORLAR

Le Passage to India Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Deepak Bhatnagar, geçen yıl Türkiye'ye 72 bin Hintli turist getirdiklerini, bu yıl rakamı 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Hintli ve Pakistanlıların sıcak ve nemli havada tatil yapmayı sevmediğini belirten Bhatnagar, "Antalya'ya getirdiğimiz Pakistan ve Hintli turistleri kültür, tarih ve arkeoloji turizmine yönelik yapıyoruz. Pakistan ve Hintli turistler UNESCO kapsamındaki tarihi ören yerlerin ziyaretine özel önem veriyor. iki ülkede çok sayıda antik şehir var" dedi.

ALIŞVERİŞİ SEVİYORLAR
Avrupa'da yaşayan Hintli ve Pakistanlılar, hem ailece tatil yapmaktan hoşlanıyor hem de tatil sırasında alışverişten hoşlanıyorlar. Antalya'nın Manavgat ilçesinde pazar yerleri son günlerde Hintlilerle hareketli günler yaşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya Hintli ilgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN