Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta CHP'de iç savaş çıktı

CHP İl Başkanı Şenol'un 'ihanet' açıklamasına cevap gecikmedi. Eski İl Başkanı Erdoğan ve eski Milletvekili Coşkuner cevap hakkını kullandı

Giriş Tarihi: 5.4.2014
CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, düzenlediği basın toplantısında yerel seçim değerlendirmesi yapmış, alınan başarısızlık nedeniyle istifasını Genel Merkez'e sunduğunu ancak kabul görmediğini belirtmişti. Bulut, başarısızlığın nedenini ise, "İki unsur var. Birincisi; İçimizde uğradığımız ihanet. Diğeri de Milletvekilimiz Ali Haydar Öner beyin bizimle çalışmaması. Biz hem eski vekilimiz Mevlüt Coşkuner'i hem de Ali Haydar beyi çalışması konusunda davet ettik. Biri gitti Muğla'da çalışacağını söyledi. Biri de dikkate bile almadı. Yalnız kaldık" ifadeleriyle özetlemişti.

GELİNE BENZİYOR

Isparta CHP İl Başkanı Vedat Şenol'a yanıt gecikmedi. Eski milletvekili Mevlüt Coşkuner ve eski İl Başkanı Yusuf Erdoğan basının karşısına çıkarak Şenol'a cevap hakkını kullandılar. İlk olarak konuşan Mevlüt Coşkuner acı bir tabloyla karşı karşıya olduklarını belirterek, "Bu arkadaş seçim çalışmalarında, 'Coşkuner kırmızı çizgimizdir. O'nun küstürdüklerini geri kazanıyoruz' diyordu. Beni bertaraf etmek istedi. Ön seçimde sandık koyduk, birinci olmayanları ilk sıraya koldu. Bu konuları parti içinde tartışmak isterdim ama ucuzluklarını, beceriksizliklerini, örgütsüzlüklerini, kendilerinin örgüt savurganlığından kaynaklanan başarısızlıklarını birilerinin üzerine yüklemeye kalkması daha acıdır. Sayın başkan geline benziyor; Hem ağlıyor, hem gidiyor" dedi.

SAMANLIK SOSYALİSTİ
Şenol' a bir cevap da eski CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan'dan geldi. "Vedat Şenol'da devrimciliğin D'si yok. Olsa olsa 'Samanlık sosyalisti' olabilir. Kendisi beni yönetecek beyne sahip değil" diyen Erdoğan, CHP gibi dev bir çınarı budamaya kimsenin hakkının olmadığını söyleyerek "Kendisinin dünkü vekilleri, dünkü yöneticileri hedef tahtasına koyup, sanki AK Parti'den daha tehlikeli anlayışıyla görmesini bir CHP'li olarak hazmedemiyorum" şeklinde konuştu.

AĞLAYASIM GELDİ
Şenol' un kendi yanlışını, beceriksizliğini, birilerine yıkmaya çalıştığını ifade eden Erdoğan, "2009'da seçime giderken bu arkadaşlar CHP'nin üyesi değildi. Bugün manşetleri görünce ağlayasım geldi. CHP bu manşetlerle gündeme gelmemeliydi. Bunun sorumlusu eski milletvekilleri değildir. İl başkanıdır" diye konuştu. Şenol'un istifa etmesi gerektiğini belirten Erdoğan, "Önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. Böyle bir seçime bu anlayışla gidilmez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta CHP'de iç savaş çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN