Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekrar aday olmayacak

Büyükşehir'de ikinci yenilgisini alan MHP Adayı Kemal Çelik, 2019 yerel seçimlerinde tekrar aday olmayacağını açıkladığı basın toplantısında seçim sonuçlarını değerlendirdi

Giriş Tarihi: 5.4.2014
MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, İl Başkanı Osman Çetin ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçerek 2. defa yenilgiye uğradığı seçim sonuçlarını değerlendirdi. MHP'nin Antalya'daki oylarını arttırdığını fakat bunun büyük bir başarı gibi algılanmaması gerektiğini söyleyen Çelik, siyasi hayatının devam edeceğini fakat 2019 yerel seçimlerinde tekrar aday olmayacağını açıkladı.

SEÇMEN KUTUPLAŞTI

Antalya'da oylarını arttıran tek partinin MHP olduğuna dikkat çeken Çelik, "Okyanustan gelen bir geminin nasıl geldiğine değil, gelip gelmediğine bakarlar. Başkanlığı kazanamadığımız sürece kendimizi başarılı saymayız. Biz doğruları söyledik, kabul gördü. Fakat blok oylar CHP'ye yönlendi. CHP'ye oy vermek istemeyenler ise AKP'ye gitti. Bu seçmeni kutuplaşamaya götürdü. AKP'nin alternatifi CHP değildi. MHP gerçeği Antalya'da anlaşılmıştır. Önümüzdeki seçimlerde partimizin uygun göreceği bir adayın başkanlığı alacağı açıktır" dedi.

HOCA ACEMİ DAVRANIYOR
Antalya gündemini sarsan evrak yakma olayı ile ilgili de konuşan MHP'li Kemal Çelik, "Evrak yakmayı anladım. Akaydın'ın evrak yakacak bir icraatı yok ki. Buradan Hoca'nın hiçbir şey bilmediği anlaşılıyor. Seçimi kazanacağına inanmış. Hazırlık yapmamış. Antalya'da bir kör dövüş oluyor. Tasvip etmiyorum. Hoca çok acemi davranıyor. Antalya bunlar tarafından yönetildi. Bu durum şimdiki yönetim ile Hoca ve CHP açısından çok hazin ve üzücüdür. Antalya bunlara müstahak olmamalı. Sayın Türel iktidar belediye başkanıdır" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekrar aday olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN