Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırım bizimle yarışamaz

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev'in Kırım turizmini canlandırma çabasının Türk turizmini etkilemeyeceğini belirten TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Antalya'nın Ruslar için vazgeçilmez olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 6.4.2014
Rusya Federasyonu Başbakanı Dimitri Medvedev'in Kırım turizmini geliştirmek için uçak biletlerinin Türkiye'den daha ucuz tutulmasını talep etmesi, Antalyalı turizmciyi endişelendirmedi. Karadeniz'e kıyısı olan Kırım'da konaklanabilecek elle tutulur birkaç otel olduğunu belirten TÜROFED Başkanı Osman Ayık, öte yandan Rus tatilcilerin Türkiye'den ve özellikle Antalya'dan vazgeçemeyeceğini söyledi.

RAKİBİMİZ DEĞİL

Sadece Antalya'nın tesis zenginliği, sezon uzunluğu, turizm çeşitliliğiyle cazibesini kaybetmeyeceğini ifade eden Ayık, "Antalya birçok özelliğiyle Ruslar için vazgeçilmez bir tatil başkenti. Kırım'da çok az kaliteli otel var. Ayrıca sezonu da çok kısa. Kırım için endişelenmeye gerek yok. Biz bu sezon gelecek tatilci sayısının geçen sezon ile aynı, olumsuz sürprizler olmaması durumunda artış bekliyoruz" diye konuştu.

RUSLARIN İLK TERCİHİYİZ

Rusların Türkiye'den ve özellikle de Antalya'dan vazgeçmesinin mümkün olmadığını savunan turizmcilerden POYD Yönetim Kurulu Üyesi ve Kempinski Hotel Genel Müdürü Nihat Tümkaya, "Burayı ana destinasyonları olarak görüyorlar. Bunu her fırsatta, her yıl oraya gittiğimizde, onların burada ağırlanması esnasında dile getiriyorlar" dedi.

AZALMA YOK

IC Otelleri Koordinatörü Derya Billur ise rubledeki artış ve devalüasyona rağmen Rusya rezervasyonlarında azalma olmadığını söyledi. Deneyimli turizmci Derya Billur, "Antalya tatilinden vazgeçmeyen Rus turist, konaklama sürelerini bir miktar kısarak kendi çözümünü geliştirdi. Rezervasyon sayısında azalma yok" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırım bizimle yarışamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN