Türkiye'nin en iyi haber sitesi

385 bin kişiye yangın eğitimi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, orman yangınlarına karşı halkı bilinçlendirmek için eğitim seferberliği başlatıp 385 bin kişiye eğitim verdi

Giriş Tarihi: 7.4.2014
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, orman yangınlarına karşı halkı bilinçlendirmek için eğitim seferberliği başlattı. Bakanlık bu kapsamında bugüne kadar 385 bin kişiye eğitim verdi. Bu çerçevede bugüne kadar düzenlenen 195 etkinlikle 61 bin 317 asker ve itfaiyeci eğitim aldı.

SEFERBERLİK BAŞLATILDI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2014 yangın mevsimi için hazırlıklarını sürdürüyor. Orman yangınlarına karşı eğitim seferberliği başlatan Orman ve Su İşleri Bakanlığı halkın her kesimine hitap eden eğitimler ve çalışmalar düzenliyor. Orman yangınlarının çok büyük bir kısmının insan kaynaklı olduğunun farkında olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, orman yangınlarına karşı halkı şuurlandırmak için eğitim seferberliği başlattı.

HER KESİME ULAŞILIYOR

OGM bünyesinde bulunan Sincap Orman Çocuk Tiyatrosu ile çocukları da orman yangınları konusunda bilinçlendiriyor. Askerler ve yerel itfaiye teşkilatlarına da eğitimler veren Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bu çerçevede bugüne kadar düzenlediği 195 etkinlikle 61 bin 317 kişi asker ve itfaiyeciyi eğitti. Ayrıca orman köylülerine, avcı, çoban ve çiftçilere yönelik çalışmalar da yapan bakanlık bu kapsamda ise 4 bin 403 toplantı ile 30 bin 57 avcı, çoban ve çiftçiye, 15 bin 472 köyde ise 294 bin 187 orman köylüsüne eğitim verdi.

TURİZMCİ UNUTULMADI

Turizm acenteleri ve turistik tesislerde çalışan personelin de orman yangınlarının çıktığı turistik alanlarda önemli bir rol üstlendiğini düşünen Orman ve Su İşleri Bakanlığı, düzenlediği 150 eğitimle 24 bin 411 kişiyi eğitti. Eğitimler turizm sezonu boyunca değişik dönemlerde devam edecek.

TEKNİK BİLGİ
Antalya'daki Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi'nde (UOYEM) mart ayı sonuna kadar 352 teknik personele yangın uzmanlık, 252 muhafaza memuruna ormancılık ve orman yangınları, 292 arazöz operatörüne ise ileri sürüş teknikleri konularında eğitim verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
385 bin kişiye yangın eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN