Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya Mayorka olur mu?

Kışın 80 bin bisikletçinin gittiği Mayorka adasından tek eksiği veledrom olan Alanya'daki turizmciler, AB Bakanı ve Beşmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu'nun desteğini bekliyor

Giriş Tarihi: 9.4.2014
Seçim çalışmalarında Alanya'ya veledrom (bisiklet pisti) yapılması vaadinde bulunan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, turizm sezonunun 12 aya çıkmasını isteyen turizmcileri umutlandırdı. Kışın 80 binin üzerinde bisikletçinin gittiği Mayorka adasından tek eksiklerinin veledrom olduğunu belirten Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, sezonun uzatılmasında atılacak her yatırım gibi veledromu da önemli bulduğunu söyledi.

ALT YAPIMIZ HAZIR

En kısa zamanda hayata geçirilmesini ümit ettiklerini belirten Sili, "Alanya'ya sezonda 1600 profesyonel bisikletçi geliyor. İklim koşullarımız ve yollarımız bisikletçilere sorun yaratmaz. Normal bisiklet yollarımız var. Gelen bisikletçilerin antrenman programlarına uygun alanlarımız var" dedi. Alanya'da 18 kez uluslararası dağ bisikleti turnuvası ile Türkiye'nin ilk BMX (bisiklet motokrosu) pistinin yapıldığını hatırlatan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ise, 50.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 27 Nisan'da Alanya'dan start alacağını söyledi.

KONYA ÖNCE DAVRANDI

Alanya'da veledrom gündeminin 3,5 yıldır devam ettiğini belirten Müftüoğlu, Konaklı'daki arazide problem çıktığını ve yeni arsa arayışına girildiğini söyledi. Şu anda Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yeni bir veledrom ve stat yaptığını belirten Müftüoğlu, "Alanya'ya veledrom yapımı, turizm nedeniyle tercih edilmişti. Şu anda yapımı konusunda hiçbir başlangıç yok. Net bir adım atılmadı. Hemen bitecek bir proje değil" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya Mayorka olur mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN