Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya, sporun başkenti olacak

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ı ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Antalya'nın spor başkenti olması için Bakanlık ile birlikte büyük projeler hazırladıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 10.4.2014
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in ilk resmi konuğu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç oldu. Bir dizi programa katılmak için Antalya'da bulunan Bakan Kılıç, yerel seçimlerden zaferle ayrılan Türel'i ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. Bakan Kılıç'ı makamında ağırlayan Türel, Antalya'ya spor alanında yapılacak projelerin müjdesini verdi. Bakan Kılıç ve Başkan Türel, Antalya'nın turizmden sonra sporun da başkenti olacağını ifade etti.

HER DESTEK VERİLECEK

Menderes Türel'in yeniden başkan seçilmesi ile birlikte Antalya'nın çok büyük bir şans yakaladığını ifade eden Bakan Kılıç, yeni dönemde kente çok büyük hizmetlerin geleceğine dikkat çekti. Başkan Türel ile birlikte koordineli bir çalışma yürütüp Antalya'nın hizmet alanında çok üst seviyelere taşınması için gerekli tüm girişimlerde bulunacaklarını belirten Bakan Kılıç, "Sayın Menderes Türel'in Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni tekrar AK Parti çatısı altına kazandırmış olmasının mutluluğu içerisindeyiz. Kendisine partim ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Antalya bir Menderes Türel dönemi yaşadı. İlk Menderes Türel döneminde nasıl bir yoğun çalışmanın olduğunu, ne kadar koordineli bir çalışmanın olduğunu ve Antalya'nın 5 yıl içerisinde nereden nereye taşındığını Antalya'da yaşayan herkes şahit oldu. Sonra bir ara verdi Menderes Başkan, inşallah şimdi kaldığı yerden, inanıyorum ki Antalya'ya çok daha büyük hizmetler yaparak devam edecektir. Bizim üzerimizdeki olan görev itibariyle biz her türlü desteği ne zaman ihtiyaç duyulursa Menderes Başkan'a tabi ki vereceğiz" dedi.

BÜYÜK ESERLER

Mustafa Akaydın döneminde Antalya'da hizmetin tıkandığını ifade eden Kılıç, sözlerine şu şekilde devam etti: "Başbakanımızın bizlere olan talimatı açıktır. Türkiye'nin her yerinde gençlerimiz ve spor camiamız için ne gerekiyorsa bu noktada bizim desteğimiz olacak. Menderes Başkan'ın ilk dönemindeki çalışma şevki ve azmini çok yakından görmüş biriyim. Ben inanıyorum ki şimdi çok daha yoğun bir tempoyla çok daha güzel çalışmalar olacak. Ben Antalya'nın tekrar çok büyük bir şans yakaladığına inanıyorum. Başbakanımızın da verdiği talimatlar doğrultusunda Menderes Başkanımız ile birlikte çok büyük hizmetlere ve eserlere imza atacağımıza inanıyorum. Antalya hizmetin tıkandığı, hizmetin yapılmadığı noktadan en üst derecede hizmetin yapılacağı ve şehircilik anlamında çok farklı noktalara taşınacağına inandığım bir döneme başlıyor."

HEDEF SPOR BAŞKENTİ
Bakan Kılıç ile birlikte Antalya'ya çok önemli hizmetler yapacaklarını söyleyen Türel, "Sayın Bakanımızın Antalya'ya olan ilgisini ben şahsen çok öncelerden biliyorum. Antalya'yı biz turizm ve tarım yanında sporun da başkenti yapacağız diye bir sloganı ortaya koymuştuk. Sayın Bakanımızın ve Başbakanımızın destekleriyle şimdi Antalya'nın yeni hedefi turizm ve tarımdan sonra sporun da başkenti olmak. Antalya'nın zenginlikleri sporun başkenti olma yönünde ziyadesi ile mevcut. Ama bunları bir sinerji yaratarak sonuca ulaştırmak ve bununla ilgili projeler üreterek hayata geçirmek zorundayız. Bir kısmı zaten başladı, devam eden projelerimiz var. Antalya'nın 33 bin kişilik stadyumu, çok amaçlı spor salonu büyük bir hızla devam ediyor. Onun dışında futbolcu fabrikamızdan, buz pistlerine kadar birçok projelerimiz var. Bakanlığımızın Antalya'ya yapacağı yatırımlar ile ilgili önünü açmak gibi bir mükellefiyetimiz var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya, sporun başkenti olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN