Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük şeylerle büyük başarılar

Antalya'da ikinci şubesini açmaya hazırlanan Küçük Şeyler Anaokulu, barış, sevgi, saygı, gibi değerlerimizi yıl içinde derslerde işliyor

Giriş Tarihi: 10.4.2014
Türkiye'de 20 ilde 40 şubesiyle hizmet veren Yönder Okulları bünyesindeki, Küçük Şeyler Anaokulu, Mayıs ayında Konyaaltı Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda ikinci şubesini açıyor. Çocukların ilgi ve araştırma isteklerini geliştirmeye yönelik özgün bir eğitim programı uygulayan Küçük Şeyler Anaokulu, yaratıcılığı ön planda tutan, bilim ve sanata yönelik eğitimleri ile dikkat çekiyor.

KEŞFEDEREK ÖĞRENİYOR

Küçük Şeyler, yaratıcılığı ön planda tutan, bilim ve sanat temelli, en önemlisi çocuk merkezli olarak kurulan bir okul. Hazırladığı özgün programlarla, çocuklarda, ilgi, merak ve araştırma isteklerini geliştirmeyi hedefliyor. Aile katılımının da gerekli olduğu okulda, çocukların çok yönlü gelişimine önem veriliyor. Ayrıca tüm gruplara yabancı dil eğitimi de sunuluyor. Okulun eğitim programları içinde, "Matematik ve Fende Büyük Buluşlar Eğitim Programı" kapsamında GEMS etkinlikleri ile çocukların, keşif yöntemiyle, klasik öğretim dışında, daha gerçekçi şekilde, doğrudan öğretime katılmaları sağlanıyor. Öğrenme sürecinin birlikte değerlendirildiği 'Proje Tabanlı Öğrenme, Yaşayan Değerler Eğitimi' programın da sunduğu hizmetlerden bir kısmı. 'Okuma Yazma Hazırlık' programında, çocukların özellikle okuma öncesi motor becerilerinin gelişmesi için ön çalışmalar yapılıyor. Öğrencilerin sunum becerilerinin ve ifade yeteneklerinin gelişimi için portfolyo oluşturuluyor.

OYUNLARLA İNGİLİZCE

5 yaş gruplarına, şarkılar ve yarışmalarla desteklenen, 4 yaş grubuna ise oyunlarla eğlenerek İngilizce okul öncesi eğitim programı uygulanıyor. Ritm, seramik, denge ve hareket, dram, Türkçe, fen ve doğa, sanatsal etkinlikler, oyun ve gezi diğer etkinlikler arasında yer almakta. Küçük Şeyler Anaokulu, sunduğu psikolojik hizmetler ile de anaokulları arasındaki farkını belirginleştiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük şeylerle büyük başarılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN