Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arap turizmciler Antalya'da

Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen 7 seyahat acentesi temsilcisi, Antalya Valisi Öztürk'ü ziyaret etti. Öztürk, Araplardan gayrımenkul almalarını istedi

Giriş Tarihi: 13.4.2014
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) misafiri olarak Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) gelen yedi seyahat acentesi temsilcisi ile iki gazeteci, Antalya Valisi Sabattin Öztürk'ü ziyaret etti. Misafirlerine Antalya ve turizm hakkında bilgi veren Vali Öztürk, Antalya'nın yeni turizm alanlarından birini de Ortadoğu'nun oluşturduğunu belirtti. Öztürk, kültürel olarak da yakın olduklarını ifade ettiği Araplardan Antalya'yı ziyaret etmelerini, hatta gayrımenkul satın almalarını istedi.

HER KÜLTÜRE AÇIĞIZ
Öztürk, "Ortadoğu ülkeleri içinde sadece Araplar değil, İran ve İsrail'in bile buralarla özel olarak ilgilendiklerini biliyoruz. Şu sıra İranlı turistler daha çok geliyor. Dolayısıyla her türlü kültüre Antalya açık ve burada herhangi bir peşin hüküm göremezsiniz" diye konuştu.

HEDEF 18 MİLYON TURİST

Antalya'nın yeni ve modern turistik tesislere sahip olduğunun altını çizen Öztürk, "Burada güzel günler geçireceğiniz ve burada gördüklerinizle ülkenizdeki insanların buraya daha çok ilgi göstermesini sağlayacağınızı düşünüyoruz" dedi. Vali Öztürk, heyetteki bir gazetecinin sorusu üzerine, Antalya'nın 2023 turizm hedefinin 18 milyon turist olduğunu, ancak bunun daha erken bir tarihte yakalanabileceğini kaydetti. Öztürk, bu hedefe ulaşmak için kış turizmini de hareketlendirmeye çalıştıklarını, bu bağlamda kışın bin 500 futbol kulübünün kamp için Antalya'ya geldiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arap turizmciler Antalya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN